Middeleeuwse Aak wordt boven water gehesen
Het is een lastige operatie om de Aak omhoog te takelen omdat hij deels onder de IJsselkogge ligt, een ander 13e eeuws schip. Er is een speciaal hijsframe gemaakt om het voor elkaar te krijgen.
Het uitgraven van de IJsselkogge gaat naar verwachting tot half december duren.
reacties (7)
Gait
Dat klusje in de IJssel, bootjes lichten, konden ze wel in een paar week uitvoeren. Maar dat klusje kost vier miljoen en daarom duurt het tot het eind v.h. jaar dan lijkt het niet zo duur.
reageerTsja
Blijft zonde van het geld. Voor een beetje openhaard hout.
reageerkk
Wie de volledige berichtgeving over de wrakken en het project Ruimte voor de Rivier IJsseldelta naleest zal zien dat dit die Rijkswaterstaat bekostigt wordt en niet door de gemeente.
reageererik
daar is heel wat geld ingestoken pff daar is wel geld voor.goed bezig gemeente kampen.ben blij dat ik geen burger meer ben van de gemeente kampen
reageerPeter
Heel goed verwoord.
reageerTsja
Laten drogen en dan de openhaard in.
reageerNeve
Ach oud houd laat lekker liggen.
reageer