Buren teleurgesteld over afgelaste ontruiming

DRONTEN
Een tegenvaller voor bewoners van de Florijn in Dronten, nu de studenten daar toch niet verdwijnen.

De buren hebben al 14 jaar overlast. Sinds eind vorig jaar probeert de gemeente Dronten de eigenaar van de studentenwoning juridisch aan te pakken. Dat leek afgelopen maand te lukken, maar de studenten zitten er nog steeds. Een gemeentewoordvoerder zegt dat er juridisch iets is misgegaan en dat over een paar weken meer duidelijk wordt.

De buren hebben nu de gemeenteraad om hulp gevraagd. Burgemeester Aat de Jonge heeft beloofd zijn licht te komen opsteken bij de bewoners. 

reacties (13)

 • Jan

   

  eactie van Daniel op 11-08-2016 - 23:57:50 reageer | ik heb een klacht over deze reactie Dit lijkt stevig op partijdige journalistiek. Waarom is de andere partij niet geïnterviewd en hebben deze niet de kans gehad hun kant van het verhaal te laten horen? Nou hoef je geen helderziende voor te zijn ,aan de rotzooi in de tuin en de bierkratjes voor het raam. Lekker asociaal allemaal,en denk niet dat de buren beroepsklagers zijn die niks anders te doen hebben. Weg met dat soort onaangepaste lieden,daar zijn containers voor aan de rand van stad.

  reageer
 • Dronten

   

  Als buurtbewoner van een studentenhuis loop je gewoon tegen een muur aan als het om overlast gaat. Herrie troep geschreeuw. Als je de school belt zeggen ze niets te doen zolang school niet in discreditiet wordt gebracht. Huiseigenaar laat een vermanend vingertje zien richting studenten als je de overlast aankaart, maar de volgende nacht is het weer raak met het geschreeuw. Het interesseert de student echt niks. En als omwonende zit je met de ellende!

  reageer
 • Oeverloper

   

  1 studentenhuis, 14 jaar vechten... In onze wijk is dit voorjaar studentenhuis nr 12 binnen 100 meter ontstaan. Op een bezwaar procedure die voor 1 december 2015 afgehandeld had moeten worden hebben we nog geen antwoord... Ga maar door! Zelfs een krant wil ons niet helpen door aan deze misstand krantenpapier te wijden! Waar kun je als 'normale burger' nog gehoord worden

  reageer
 • j kees

   

  Ik woon naast 3 Poolse gezinnen die in één huis wonen. Heb dit na gevraagd dat mag gewoon in de gemeente Dronten volgens burgerzaken en de afdeling handhaving. Dus die studenten mogen daar gewoon wonen.

  reageer
 • .\/\/.

   

  Klopt: als ik ergens ga wonen en vervolgens 12 kinderen krijg hoef ik heus niet te verhuizen als ik dat niet wil (moet er niet aan denken, maar goed)

 • Rob

   

  Slappe hap dat Gemeentebestuur in Dronken incluis de burgemeester die zijn houdbaarheidsdatum allang verloren heeft en alleen z'n tijd uitzit tot zijn pensioen, afserveren die man en zet er een frisse nieuwkomer op. Haal ook eens de stofkam door de gemeenteraad en dat zal een hoop schelen.

  reageer
 • Ilse

   

  Je krijgt iedere 4 jaar de kans om 'de stofkam door de gemeenteraad te halen'. Moet je gewoon even gaan stemmen. Tip: al heel veel jaren hebben het CDA en de VVD het in de gemeente Dronten het voor het zeggen. O ja en dat lullige Leefbaar Dronten (doet alleen maar precies wat CDA en VVD zegt) Dus als het niet gaat zoals je zou willen, doe daar dan eens wat aan.

 • Rauhfaser

   

  Heb je slecht geslapen of zo? Probeer eens een glimlach, je zult zien dat het helpt!

 • laat alle reacties zien
 • Antje Ha

   

  Het is in een gewoon woonhuis. Het is niet toegestaan om daar pensions in te richten of in delen te verhuren. Waarom werd er niet gehandhaafd als anderen al problemen krijgen als ze een vakantieruil doen?

  reageer
 • Dick

   

  Wie zegt dat dat niet mag? Het zijn overigens geen pensions, het is een gewoon woonhuis wat verhuurd wordt aan studenten. De huur is gewoon een deel van de hoofdhuur. En er staat nergens dat onderhuur o.i.d. niet mag. Als de hypotheekverstrekker daar niet moeilijk over doet heb je geen poot om op te staan.

 • Esveen

   

  En bromsnor komt nu ook nog eens kijken? In de vakantie? Lekker rustig!

  reageer
 • Bert

   

  Veel studenten zijn slecht opgevoed en zijn misschien een stal gewend? Bij een studentenhuis aan de fokkestraat weten ze bijvoorbeeld niet waar een toilet voor dient, dat doen ze gewoon in de achtertuin!

  reageer
 • Daniel

   

  Dit lijkt stevig op partijdige journalistiek. Waarom is de andere partij niet geïnterviewd en hebben deze niet de kans gehad hun kant van het verhaal te laten horen?

  reageer
 • Uhm...

   

  Zorg er dan als buren samen voor dat de studenten overlast krijgen. Beeldmateriaal via social media doorsturen, waarin onder andere het adres, maar ook bijvoorbeeld de school getagd wordt. Zo worden vanzelf namen gekoppeld en/of komt het bij ouders terecht. Stoer doen is leuk als student, tot ze het risico ontdekken met naam en toenaam bekend te worden. Dan is het gauw over.

  reageer
 • Dick

   

  Voorstel gaat het niet halen. Wet op de privacy en zo. Ja, dat weegt zwaarder dan het woongenot van de meerderheid van de mensen in een wijk.

 • Johan

   

  Als je al 14 jaar overlast hebt dan zal het wel meevallen! Je kan ook zelf vertrekken als je er echt last van hebt!

  reageer
 • Carry

   

  Vreemde reactie de mensen die last hebben moeten maar verhuizen. Klinkt net als dat wij ons maar moeten aanpassen aan buitenlanders die hier komen wonen! Slaat echt nergens op.

 • Grutto

   

  Ik woon aan de Grutto en je wilt niet weten hoeveel last we hebben in de hele wijk. Onze gemeente slaapt liever verder en onze burgemeester gaat straatnaambordjes op het Meerpaalplein bekijken. Het gaat in Dronten nooit meer goed komen. Het is ook niet raar dat kapitaalkrachtigen Dronten verlaten en het inwoneraantal daalt...

 • M.s

   

  En als je je huis niet kan verkopen doordat het huis naast je er niet uitziet ? Spreek uit ervaring

 • Bert

   

  Onaangepasten horen niet in een woonwijk

 • M.s

   

  Ik hoop dat er dan ook een keer iets veranderd aan de oeverloper/grutto. Het is toch te gek voor woorden dat komplete straten worden geterroriseerd door studenten.

  reageer
 • Ron

   

  14 jaar. Wat slecht zeg gemeente Dronten!

  reageer
 • De advocaat

   

  Wie zegt dat ze al 14 jaar overlast geven.

Laat een reactie achter

Je reageert op

Je rapporteert