Dwars door de storm, het reddersleven van Klaas van Urk

URK • Za 24 mei 2025 | 7:30 • Zaterdag 24 mei 2025 | 7:30

Als visserman wilde Klaas van Urk (1869-1935) dichter bij zijn geliefde visgronden wonen. Eind 19e eeuw verliet de geboren Urker zijn vertrouwde eiland om zich op Terschelling te vestigen. Het Waddeneiland werd zijn thuis en de zee werd zijn expertise.

De grote kennis van de banken en gevaarlijke ondiepten maakten Klaas van Urk een gewilde loods over de Wadden- en Noordzee. De botter werd dan ook snel ingeruild voor een reddingboot.

Samen met kleinzonen Evert en Joop van Urk kijken we terug op het reddersleven van hun opa Klaas. Lokaal historicus Jan Heuff schreef een boek over het reddingswezen op Terschelling en vertelt over de gevaren op zee. Schipper Vincent Terpstra vaart met ons in de huidige reddingboot van de KNRM en vertelt over de grote verschillen met honderd jaar geleden.

Herdenking
Op Urk wordt zaterdag 24 mei stilgestaan bij de vissers die op zee zijn gebleven. Ieder jaar wordt op de zaterdag voor Hemelvaart een herdenking gehouden bij het Vissersmonument.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel