Biologische telers blij met nieuwe aardappel

FLEVOLAND • Di 21 april 2015 | 11:31 • Dinsdag 21 april 2015 | 11:31
De nieuwe aardappelsoort Carolus is een zegen voor biologische telers. Dat zegt Arend Leen Hoekstra, een biologische boer in Lelystad.

De Carolus is een nieuwe aardappelsoort die resistent is tegen de schimmelziekte phytophthora. Daarnaast oogt de aardappel 'normaal' én smaakt hij net als andere gangbare soortgenoten.

Er zijn eerdere pogingen gedaan om een schimmelresistente-aardappel te telen, maar die mislukten allemaal. Of omdat de smaak niet goed was, of omdat hij er vreemd uitzag. Hoekstra teelt de Carolus al vier jaar op proef, maar dit jaar gaat de aardappel voor 't eerst de grond in voor consumentengebruik.

In totaal gaan 70 Nederlandse biologische boeren het nieuwe landbouwproduct telen. In september moeten de eerste Carolus-aardappels in de winkel te koop zijn.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel