Zeldzaam virus in rozen van failliete kweker

ALMERE • Di 26 januari 2016 | 19:57 • Dinsdag 26 januari 2016 | 19:57
In de rozen van een failliete kweker in Almere Buiten is bruinrot geconstateerd. Dat is een zeldzaam virus dat normaal gesproken opduikt in aardappels.

De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit heeft de besmetting in onderzoek. In Nederland zijn in totaal 13 gevallen bekend, sinds de ziekte vorig jaar voor het eerst opdook bij rozen.

Het getroffen bedrijf is Termeulen Roses in het Almeerse kassengebied Buitenvaart. Deze kweker ging in december 2015 failliet en dat koste zes mensen hun baan. Een curator doet zijn best om een koper te vinden voor het bedrijf. De bloemen die niet zijn aangetast door het virus zijn verkocht.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel