3-wiel ambulance voor Afrika uit Urk

URK • Vr 16 december 2016 | 12:46 • Vrijdag 16 december 2016 | 12:46
Op Urk worden jaarlijks honderden 3-wiel ambulances in elkaar gezet die het Rode Kruis gebruikt in Afrikaanse landen als Kameroen, Tsjaad, Ivoorkust en Senegal.

Ondernemer Pieter Wiemers van Dutch Health heeft ervaring in de medische sector en ontwikkelde de kleine ambulance. De brommobielen zijn klein, daardoor wendbaar en acht keer goedkoper dan een normale ambulance. Daarom zijn ze volgens Wiemers ideaal om in arme landen patiënten te vervoeren.

De onderdelen komen uit China, Cyprus en Griekenland. Alles wordt op bedrijventerrein Lemsterhoek op Urk in elkaar gezet. Onlangs werden 200 ambulances in 44 containers naar Mozambique verscheept. En Mali heeft voor het komende jaar 450 van dit soort kleine ambulances besteld.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel