Almeerse amateurpaleontoloog over bijzonder wolvenonderzoek: 'Ik kan niet wachten'

ALMERE • Wo 2 april 2025 | 16:00 • Woensdag 2 april 2025 | 16:00

Amateurpaleontoloog Frans Roescher uit Almere kan niet wachten tot de uitslag van een groots onderzoek naar de fossiele resten van wolven er is. Die wordt rond juni of juli verwacht.

Het gaat om een onderzoek naar 120 verzamelde restanten van wolven, die gevonden zijn in het gebied dat Doggerland wordt genoemd. Dat lag globaal van Engeland tot aan de vroegere loop van de rivier de Rijn. Het gebied waar nu IJssel- en Markermeer ligt, hoort daar ook bij.

Wolf als huisdier?
Bij dat onderzoek zijn de Universiteit van Groningen, de Vrije Universiteit en de universiteit van Oxford betrokken. Het gaat om de datering van de ouderdom van de wolvenresten. Daarnaast hopen ze een antwoord te vinden op de vraag in hoeverre mensen gebruik hebben gemaakt van gedomesticeerde wolven.

In Studio Flevoland deelt Roescher zijn enthousiasme over dit onderzoek en laat hij Astrid en Odeke twee onderkaken van een wolf zien.


Dit gesprek is uitgezonden in het programma Studio Flevoland! Elke werkdag tussen 15:00 en 19:00 uur te zien en te horen bij Omroep Flevoland. Tips? Stuur een e-mail.

Deel artikel