Medische geschiedenis: KNO-arts kon je herkennen aan het kapsel

FLEVOLAND • Wo 23 april 2025 | 16:00 • Woensdag 23 april 2025 | 16:00

Vroeger kon je KNO-artsen in het ziekenhuis al herkennen aan hun kapsel. Die hadden rondom hun hoofd een cirkel waar hun haar ingedeukt was en dat kwam door de voorhoofdspiegel.

Inmiddels is de voorhoofdspiegel ingeruild voor een microscoop in de spreekkamer, waarmee de KNO-arts in de gehoorgang en in de neus kan kijken. "Het voordeel daarvan is dat je kan vergroten wat je ziet en dat je er een foto van kan maken. Die kun je opslaan in het dossier van de patiënt," aldus Kees Graamans.

Graamans is een gepensioneerd keel-, neus- en oorarts. Hij werkt nu als vrijwilliger bij het Trefpunt Medische Geschiedenis op Urk, waar allerlei medische historische informatie én medische voorwerpen uit het verleden ligt.

De voorhoofdspiegel is één van die voorwerpen. In Studio Flevoland legt hij uit hoe dat instrument werkt.


Dit gesprek is uitgezonden in het programma Studio Flevoland! Elke werkdag tussen 15:00 en 19:00 uur te zien en te horen bij Omroep Flevoland. Tips? Stuur een e-mail.

Deel artikel