Lelystedelingen Johan en Lidwien 25 jaar in de wijn
Biologische wijngaard El Placer op de Groene Velden in Lelystad viert komend weekeinde het 25-jarig bestaan.
"Het is een enorme mijlpaal," meldt eigenaar Lidwien Vos de Wael trots. Samen met haar man Johan Rippen is ze in 2000 met de wijngaard begonnen.
Ze verbouwen de druivensoorten Regent en Rondo, waar ze rode en rosé wijnen van maken. De wijngaard is biologisch. "We gebruiken geen middelen, ook geen koper, alleen mestextract", legt Vos de Wael uit.
Komend weekend wordt het jubileum gevierd. Dan zijn er ook in het hele land de Wijngaarden Open Dagen en kunnen bezoekers een kijkje achter de schermen nemen.
In Studio Flevoland vertellen Johan Rippen en Lidwien Vos de Wael trots over hun jubilerende wijngaard.