Politie wil blowverbod voor jongeren

DRONTEN • Vr 16 september 2016 | 9:44 • Vrijdag 16 september 2016 | 9:44
De gemeente Dronten heeft een blowverbod in de APV, de Algemene Plaatselijke Verordening, opgenomen op verzoek van de politie. Dat laat de gemeente weten. Het verbod geldt niet voor privé-terrein.

De politie wil met name jongeren tussen de 12 en 18 jaar aanpakken die op straat blowen. Ze worden doorverwezen naar Bureau Halt.

De gemeente Dronten heeft onlangs samen met inwoners de APV aangepast. Zo zijn er nieuwe regels bijgekomen, maar ook regels verwijderd. Als de gemeenteraad het met de wijziging eens is, gaat de vernieuwde APV begin oktober in.

Deel artikel

reacties (17)

 • .\/\/. 2.0

    Ma 1 augustus 2016 Maandag 1 augustus 2016

  We hebben het over minderjarigen! Het is goed als die tegen alcohol en blowen beschermd worden. Niet roepen dat het al geregeld is, optreden via een apv is veel makkelijker en sneller af te handelen.

  reageer
 • Ruud

    Di 2 augustus 2016 Dinsdag 2 augustus 2016

  Helemaal mee eens !!

 • Marc

    Ma 1 augustus 2016 Maandag 1 augustus 2016

  Beschermen door verbod??? Denk je nou echt dat dat werkt? In Amerika kregen mensen gevangenisstraf voor cannabis gebruik. Heeft de "war on drugs" iets opgeleverd. Het antwoord hoef ik niet te geven. Waarom denken mensen dat het ons dan wel gaat lukken? De oplossing zit in deels accepteren dat pubers moeten expirimenteren en dat daar ook risicovol gedrag bij hoort. En we zullen onze kinderen veel beter en eerlijker moeten voorlichten. En met eerlijker bedoel ik dat voorlichten geen "anti campagne" moet zijn. Maar onjectief zonder oordeel. Pubers prikken door dat soort bang makerij heen. En dat maakt dat ze wantrouwend worden.

 • .\/\/. 2.0

    Zo 31 juli 2016 Zondag 31 juli 2016

  Hoe kan iemand hier tegen zijn?

  reageer
 • peter

    Za 30 juli 2016 Zaterdag 30 juli 2016

  Moet je s,avonds eens op de NS parkeerplaats bij station Dronten naar je auto lopen. Hangen vaak vage types rond in auto,s waaruit een sterke wietlucht komt. En die gaan daarna weer de weg op? Mag wel eens extra gecontroleerd worden.

  reageer
 • z

    Za 30 juli 2016 Zaterdag 30 juli 2016

  Ongewenste gang van zaken hier. De politie die voor de eigen werkverschaffing zorgt en wel even zal laten bepalen wat wij mogen of niet, maar dat is niet aan de politie.

  reageer
 • Barbara

    Zo 31 juli 2016 Zondag 31 juli 2016

  Dat de vraag van hen afkomstig is mag je wel bijzonder noemen.

 • ViKing79

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Betutteling heeft ook in Dronten toegeslagen. Op basis waarvan? Laat lekker gaan. Er wordt ook niemand opgepakt die een biertje drinkt op het strand bijvoorbeeld.

  reageer
 • laat alle reacties zien
 • DE buurtvriend

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  proef hier de jaren 30/40 sfeer,nog even hebben we een avondklok

  reageer
 • Erik

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Een blowverbod??? En wie doet de handhaving? De politie niet...dan moet je namelijk uit de auto stappen en rondlopen..... Een blowverbod is sowieso belachelijk ....hallo!!!! ....het is 2016

  reageer
 • Handhaver

    Za 30 juli 2016 Zaterdag 30 juli 2016

  Voor je informatie: blowen wordt gedoogd, maar alleen in een coffeeshop. Op straat mag je het formeel niet hebben. Dan is het altijd nog strafbaar. Dat kun je gek vinden, maar dat is wel de realiteit. Alleen weten heel veel mensen niet. Die denken omdat er coffeeshops zijn dat onbeperkt wietgebruik overal mogelijk is. Maar dat is dus niet zo.

 • Jan

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Ik denk dat het juist wel de bedoeling is dat de politie, met die apv in de hand, kunnen optreden tegen hangjongeren die blowen op straat. Het is voor jongeren onder de 18 verboden om soft drugs te kopen, maar niet om te gebruiken. Dus nu kan men wel de jeugd aanpakken. Thuis flikken ze dit immers niet en het lijkt mij dat de ouders alleen maar dit initiatief toe horen te juichen. Nu een waakzaam oog die ervoor zorgt dat die kinderen eindelijk ook op straat eens aangepakt kunnen worden. Ik ben vóór. Jongereh van 12 jaar die op straat blowen, lijkt dat jou een goed idee dan? Waarschijnlijk als je zelf kinderen hebt denk je daar ook zo over.

 • Hippie of me

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Nu wil ik niet een rare opmerking maken of zo.. Maar het gedoog beleid houdt in dat het vanaf 18 toegestaan/getolereerd is. Dus in context is het al verboden voor jongeren om te blowen. Het "extra" verbieden heeft geen nut als ze de toelevering niet aanpakken. En daarmee wens ik ze succes, want dat werkt zooooo goed. (Ja, dat was sarcasme).

  reageer
 • aatje

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  deze regel geld niet op eigen terrein, dus een prive locatie huren en blowen maar

  reageer
 • Frank

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  De gemeente word doodziek bij de gedachte dat jongeren straks buiten de hokjes gaan denken. Liever ziet men ze bij thuiskomst kruipend de trap op gaan,van drank wel te verstaan.. Het opium van het volk.

  reageer
 • Ron almere

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Hahaha hoop dat ze dat voor elkaar krijgen binnen paar weken. Kunnen ze de hele jaarbegroting binnenharken aan boetes op (b)lowlands 43

  reageer
 • Willem D

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Ha ha ha ze zijn daar al jaren de weg kwijt

  reageer
 • l

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  helmaal verbieden voor iedereen in het openbaar die stink zooi..

  reageer
 • Thunder

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Waar maken we ons druk over... De politie, als we ze al zien in ons dorp, kan dit toch nooit controleren? Ze hebben nog niet eens de tijd om de super asociale weggebruikers in ons dorp aan te pakken. Die lui die met tegen de 100 km/u over de Noord racen (dagelijks). Of die echt achterlijke bestuurders, die door woonwijken heen crossen, met meer dan het dubbele van de toegestane 30 km/u. Maar wel in gemeenteraad je eigen druk maken over de jeugd die gaat blowen? Ga toch eens kijken wat er echt overlast en levensgevaarlijke situaties bezorgt in het dorp. En ga daar eens goed over praten, en er dan echt iets aan doen.

  reageer
 • mindseye

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  coma zuipen mag natuurlijk gewoon doorgaan. laat iemand zich eens proberen in coma te blowen,wedden dat dat niet lukt.

  reageer
 • H

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Op straat alcohol nuttigen mag ook niet!

 • Danny

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Toch raar dat je onder de 12 dan wel mag blowen

  reageer
 • Iemand

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Dit is in feite toch gewoon leeftijdsdiscriminatie? Of zie ik dat verkeerd?

  reageer
 • .\/\/.

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Het verbod geldt voor iedereen, de handhaving richt zich op de jeugd, denk ik. Er zijn in Dronten vast geen overlastgevende groepen stonede gepensioneerden.

 • Iedereen

    Vr 29 juli 2016 Vrijdag 29 juli 2016

  Dan is alle wetgeving waarin een leeftijdsgrens voorkomt zeker leeftijdsdiscriminatie. Voor het behalen van een rijbewijs, het kopen van alcohol, het kopen van sigaretten, en ga zo maar door, geldt ook een leeftijds bepaling. Je ziet het dus echt verkeerd.

Laat een reactie achter

Je reageert op

Je rapporteert