Vissers in cel na cocaïnevondst op kotter

URK
De viskotter waarop afgelopen weekend 300 kilo cocaïne werd ontdekt, is eigendom van een bedrijf dat onder meer op Urk gevestigd is. Volgens de goed ingevoerde website visserijnieuws.nl werd het schip in 2015 gekocht door drie Urker ondernemers.

De kotter Z-181 die onder Belgische vlag vaart, werd zaterdag op zee gecontroleerd door de Kustwacht. Daarbij werden tassen vol drugs ontdekt. De cocaïne zou een straatwaarde hebben van zes miljoen euro. Vijf opvarenden van het schip zijn opgepakt. Volgens de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD), die het onderzoek leidt, gaat het om drie Nederlanders, een Pool en iemand uit Montenegro. 

FIOD wil nog niets bevestigen
Volgens bronnen op Urk zijn de aangehouden Nederlanders Urkers. Omdat het onderzoek naar de drugsvangst nog maar net begonnen is, wil de FIOD op dit moment geen enkele informatie geven. Of de opgepakte mannen Urkers zijn wordt dus ook niet door de dienst bevestigd.

De viskotter is zaterdag eerst onder begeleiding naar de haven van Harlingen gebracht. Inmiddels is het schip verplaatst naar Den Helder, waar het ligt afgemeerd in een afgesloten haven van de Koninklijke Marine. Tientallen medewerkers van politie en douane hebben aan boord onderzoek gedaan. De FIOD zegt pas later met meer informatie te komen.

Foto's en video: webcam-harlingen.nl

reacties (32)

 • Junkie

   

  Haha Pablo jij moet toch als urker drugsdealertje weten dat mensen (jeugd/kinderen) sneller afhankelijk van jou shit worden jonguh als van drank... ik hoop ter zijner tijd dat je eens beseft wat je gedaan hebt en tot dan hou ik het op doorgeschoven van je eigen waar

  reageer
 • Pieter

   

  Met verdriet en schaamte.

  reageer
 • .\/\/.

   

  Benieuwd hoe ze op Urk het weekend zijn doorgekomen. Mens-erger-je-nieten gaat toch vervelen.

  reageer
 • tsja

   

  Moet je nagaan dat dit echt niet de eerste keer is dat ze met deze bijvangst op pad waren...... Niemand wordt de eerste keer gepakt.... dit is al een tijdje aan de gang en ze zullen niet de enige zijn.

  reageer
 • Brinkman

   

  Elke kotter neemt wel eens wat mee er moet toch gesnoven worden op Urk .

  reageer
 • laat alle reacties zien
 • Jeffry

   

  Na de mooie visserijdagen een paar weken geleden waar de kotters en vis mooi zijn gepresenteerd, zijn deze coke smokkelaars een schande voor ons dorp geworden. Deze dwazen hebben ons lekker weer eens goed gepresenteerd. Nogmaals deze mensen zijn een schande voor het dorp geworden.

  reageer
 • nak

   

  denk dat almere en Lelystad een weekje zonder moeten nu dit in beslag is genomen

  reageer
 • Poe

   

  Verhoudingen wel even meenemen..en mate van schade door incidenteel gebruik..staat drugs toch wel even een stapje hoger

  reageer
 • Pablo

   

  Klopt het is wettelijk gezien illegaal. Dit is in 1914 besloten door de VS en is daarna alleen maar populairder geworden en aantrekkelijker voor criminelen. El capone is ook groot geworden van de drooglegging in de jaren 20. En als we naar de feiten kijken sterven er jaarlijks meer mensen door het gebruik van alcohol dan alle drugs bij elkaar dus kijk aub verder dan je "neus" lang is.

  reageer
 • Jan

   

  Wie had dat gedacht ?

  reageer
 • ronald

   

  Zou dit ook subsidie hebben gekregen van Europa

  reageer
 • okke

   

  Als we nou eens eerst alle onderzoeken afwachten en dan onze mening ventileren, gebaseerd op de feiten...Nu is het allemaal gissen en onbenullig commentaar.

  reageer
 • Jan

   

  Laat toch voor alle lezers duidelijk zijn dat wij hier op Urk het zo langzamerhand zat zijn dat heel ons dorp keer op keer met figuren op een hoop worden gegooid die zich op criminele wijze verijken of op wat voor wijze de naam van ons dorp door het slijk halen. De meeste Urkers zijn van mening dat zulke lieden zeer streng gestraft dienen te worden die de levens van vele honderden mensen vernielen door het verhandelen van dit vergif. Het zijn dan ook de rechters die mede door de milde straffen deze drugstransporten aanlokkelijk maken.

  reageer
 • Elbert

   

  Wat een onzinnige en krankzinnige vergelijking. Idd je kan kapot gaan van de drank, maar kom niet met dit vergelijk. Dit staat ook los van belasting heffen, want cocaine is illegaal

  reageer
 • Uhm...

   

  Nee, laten we hen een lintje geven… Schiet toch op zeg. Risico van het vak is lang moeten zitten. En trouwens, als je je in die kringen beweegt, had het ook nog heel anders af kunnen lopen. Diep, diep schamen, dat moeten ze, als het gevoel al niet is uitgeteerd door die rommel.

  reageer
 • Kenner

   

  Kerk heeft er niets mee te maken. daar doet deze familie dus helemaal niets mee

  reageer
 • Jos

   

  Zoveel is het niet... voor eigen gebruik...

  reageer
 • Pablo

   

  Onzin! Die mensen maken zichzelf kapot. Ik kan ook elke dag naar de slijter gaan en 2 liter jenever erin gieten. Dan sluit je de eigenaar van die slijter toch ook niet op, omdat ik me kapot drink?? Jammer dat de meesten van jullie gehersenspoeld zijn door de een overheid die gewoon een aandeel in deze biz hebben.De enigste reden voor hun is dat ze belastingcenetjes mis lopen en die moeten er alsnog komen.

  reageer
 • kees

   

  Koop in den vreemden niet wat urrek u bied

  reageer
 • Frans

   

  Ach...even bidden...en de Heer vergeeft.....en dan op naar de volgende incident..

  reageer
 • Urker

   

  Flink straffen aub!

  reageer
 • Frank

   

  Ze volgen de diens van achter gesloten deuren

  reageer
 • Oeps

   

  Nu moeten ze in Almere en lelystad ff weekje zonder

  reageer
 • bolle

   

  hoop dat ze goed gestraft worden,maken andere mensen kapot met die troep een jaartje of tien kan geen kwaad en het schip verbeurt verklaren doen ze het geen tweede keer

  reageer
 • Elbert

   

  Nu komt er minder in de pot op 1e kerstdag....... Hoe slim kan je zijn... je eigen gezin misschien naar de klote en met die troep help je veel (jonge) mensen de goot in. Keihard aanpakken dit tuig en verbannen van het voorste kerkbankje.

  reageer
 • urker

   

  Tsja. Europese regels. Bijvangst moet je aan wal brengen he. #antidiscardban.eu

  reageer
 • Anna

   

  Dit heet nu bijvangst !!

  reageer
 • Brinkman

   

  He neve dat wa tog bak poeier voor ou moe

  reageer
 • Ap

   

  Hebben ze gewoon opgevist!!!

  reageer
 • Bolle Jo.

   

  Het zal mij benieuwen wat voor straffen er zullen worden opgelegd.

  reageer
 • Jochem

   

  Van een kotter vol nak, naar een poosje in de bak.

  reageer
 • Willem Dronten

   

  Dat noemen ze bij vangst of snuif vangst

  reageer

Laat een reactie achter

Je reageert op

Je rapporteert