Vrijwilligers tellen veel vlinders in het Kuinderbos

BANT • Zo 6 augustus 2017 | 17:18 • Zondag 6 augustus 2017 | 17:18
Bij de vlindertelling in het Kuinderbos bij Bant zijn er zondagmiddag 1660 vlinders geteld. Dat zijn er volgens boswachter Harco Bergman drie keer zoveel als vorig jaar. De vlindertelling werd voor de tweede keer in het Kuinderbos gehouden, in het kader van de Landelijke Tuinvlindertelling.

Bijna 100 vrijwilligers gingen in kleine groepjes het bos in en kwamen daar 21 verschillende soorten tegen. Volgens Bergman werden er dit jaar meer vlinders geteld omdat er ook meer vrijwilligers meetelden, en vanwege het zonnige weer. 

Het bruin zandoogje werd het meest geteld. Vrijwilligers zagen hiervan 278 stuks rondvliegen. Daarna werden het bont zandoogje en de dagpauwoog het meest gezien. Er werden ook 23 argusvlinders gespot. Die zijn volgens Staatsbosbeheer zeldzaam in Nederland. 

In alle Nederlandse tuinen samen werd de atalanta het meest gezien, meer dan 7200 keer. 

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel