Emmeloordse Asata terug naar Liberia voor hulp aan geboortedorp

NOORDOOSTPOLDER • Di 5 september 2023 | 13:39 • Dinsdag 5 september 2023 | 13:39

Asata Kante uit Emmeloord en Albert Kleijn Tijssink uit Bant gaan binnenkort tien dagen naar het Afrikaanse land Liberia. Met hun stichting bezoeken ze een project dat twee jaar geleden is gestart in het geboortedorp van Asata.

De Emmeloordse komt van oorsprong uit het Liberiaanse dorpje Koluweni. Ze kwam in 2014 op veertienjarige leeftijd naar Nederland. De familie Klein Tijssink uit Bant begeleidde haar daarna.

Leefomstandigheden in geboortedorp
Twee jaar geleden vernam ze dat de leefomstandigheden in haar geboortedorp niet goed waren. Zo was er gebrek aan schoon drinkwater. Na het oprichten van een stichting ging een delegatie uit Noordoostpolder naar Koluweni. Daar legden ze twee waterpompen aan, waardoor de plaatselijke bevolking nu betere toegang heeft tot schoon drinkwater, zo legt Klein Tijssink uit.

Dit jaar wil de stichting een lokale voedselcoöperatie starten. Het aanbod van voeding in Koluweni is namelijk eenzijdig en vaak onbetrouwbaar. Door de coöperatie moet dit verbeteren. Daarnaast hoopt Klein Tijssink dat de dorpsbewoners ook voedsel op de markt kunnen gaan verkopen.

Ook op langere termijn heeft de stichting nog allerlei plannen om de leefomstandigheden in Koluweni verder te verbeteren. Hier kun je meer lezen over de ideeën.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel