76 boetes voor verkeerd scheiden GFT-afval in Almere

ALMERE • Wo 8 januari 2025 | 8:20 • Woensdag 8 januari 2025 | 8:20

Handhavers hebben vorig jaar 76 bekeuringen uitgedeeld aan Almeerders voor het dumpen van 'verkeerd' afval in GFT-bakken. Dat schrijft het stadsbestuur in een brief aan de gemeenteraad.

Almeerders hebben sinds een jaar twee losse afvalcontainers voor restafval en voor GFT. Met een chip zijn de bakken gekoppeld aan het huisadres.

De gemeente voerde in 2024 88.000 controles uit op GFT-bakken. In meer dan 5.000 gevallen was er iets niet in orde. De gecontroleerde container wordt dan niet geleegd en krijgt een gele kaart aan het handvat. Ruim 1.000 huishoudens kregen een rode kaart, in veel gevallen een soort van allerlaatste waarschuwing.

Controleurs kwamen van alles tegen. Van keukenafval in plastic zakken tot steen of glas in de groene bak. Daarnaast werden er meer dan 200 kaarten uitgedeeld voor luiers in de GFT-container.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel