Wandelen voor de vrede tijdens World Labyrinth Day

ALMERE • Zo 4 mei 2025 | 16:40 • Zondag 4 mei 2025 | 16:40

Een handvol mensen maakte zaterdagmiddag een wandeling in het labyrint in het Cirkelbos in Almere. In labyrinten over de hele wereld deden vele duizenden mensen dat ook, want de eerste zaterdag van mei is sinds een aantal jaren omgedoopt tot World Labyrinth Day.

Waar ook ter wereld, precies om één uur in hun eigen tijdzone begonnen de deelnemers aan hun wandeling. "De gedachte hierachter is: samen maken we een 'Golf van Vrede' over de wereld", aldus Evamarion Scherrewitz. Zij is één van de initiatiefnemers van de wandeling in Almere, die weinig deelnemers trok.

Levensweg
De wereldwijde vredeswandelingen zijn niet voor niets in een labyrint. Dat staat symbool voor de levensweg. "Een labyrint moet je niet verwarren met een doolhof", legt Scherrewitz uit. "In een doolhof raak je de weg kwijt, in een labyrint vind je juist de weg, een doel."

Duif
De wandelaars liepen door het labyrint met een tekst of tekening in de hand. "Ik koos voor een tekening van een duif", zegt Scherrewitz. "Die heb ik geregeld op mijn hart gehouden, want een duif is het symbool voor de vrede. Alle mensen op de hele wereld die aan deze wandeling hebben meegedaan, willen maar één ding: vrede."


WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel