Pakkans voor fluiten naar vrouwen in Almere nihil: OM vervolgt slechts één verdachte

ALMERE • Ma 23 juni 2025 | 11:08 • Maandag 23 juni 2025 | 11:08

Slechts één verdachte uit Almere wordt vervolgd voor seksuele straatintimidatie. Dat is de oogst sinds de strafbaarstelling op 1 juli 2024, nu bijna een jaar geleden. Dat blijkt uit cijfers van het Openbaar Ministerie (OM) die Omroep Flevoland heeft opgevraagd.

Almere wil het fluiten, sissen en staren naar vrouwen naar eigen zeggen keihard aanpakken. Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat 1 op de 3 vrouwen hier last van heeft en dat de plegers voornamelijk mannen zijn.

Aanpak straatintimidatie
Er kwam een publiekscampagne. Inwoners die slachtoffer zijn van straatintimidatie kunnen een melding doen op de gemeentelijke website. En in april werden zelfs speciale boa's aangesteld die in burgerkleding specifiek op dit vergrijp zouden letten.

De publiekscampagne

Het OM laat weten dat vanuit Almere de afgelopen twaalf maanden slechts één zaak is voorgelegd en dat die verdachte zal worden gedagvaard. Eerder bleek al dat bij de politie geen aangiftes zijn binnengekomen over seksuele straatintimidatie in Almere.

Almere zwijgt over eigen cijfers
De gemeente Almere zelf, waar de speciale boa's onder vallen, wil nog altijd geen cijfers delen over wat de inzet sinds april heeft opgeleverd en hoeveel meldingen er zijn. Omroep Flevoland heeft daar meerdere malen naar gevraagd. Een woordvoerder laat weten op een zelfgekozen moment met de resultaten naar buiten te komen.

Uit de gegevens van het OM blijkt overigens dat ook in Dronten en Lelystad twee verdachten zullen worden gedagvaard voor seksuele straatintimidatie. Daar zijn geen speciale boa's in burgerkleding actief.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel