Raadslid Aya Selman bedolven onder haatreacties: 'Mijn missie is dat mijn kinderen dit niet meer meemaken'

ALMERE • Di 29 juli 2025 | 6:44 • Dinsdag 29 juli 2025 | 6:44

De haatreacties blijven maar komen. Ze moet 'oprotten naar haar eigen land'. Ze is een 'islam-heks'. Ze is een 'landverrader'. Aya Selman, die voor de PvdA in de Almeerse gemeenteraad zit, wordt op de sociale media bedolven onder de haatreacties.

"Je wordt persoonlijk aangevallen op waar je vandaan komt, hoe je eruit ziet en wat je godsdienst is", zegt Selman. "Dat doet pijn". In Nederland krijgt vier op de tien gemeenteraadsleden te maken met agressie en intimidatie.

Selman deed haar verhaal al eerder bij Almere Deze Week, waar ze aangaf ondanks de haatreacties niet te willen stoppen met haar politieke werk. Ze wil juist de polarisatie in de samenleving tegengaan door met iedereen het gesprek aan te gaan. "Mijn missie is dat mijn kinderen hier geen last meer van hebben", aldus de Almeerse.

Selman zou graag zien dat de haatreacties op sociale media harder worden aangepakt. "Er is een groot verschil tussen de vrijheid van meningsuiting en bedreigen." Het gemeenteraadslid hoopt dat de overheid met strengere wetgeving komt.

Lijsttrekker GroenLinks-PvdA
Bij de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar maart is Aya Selman in Almere lijsttrekker voor de samenwerking GroenLinks-PvdA. "Ik geloof echt dat deze combinatie het antwoord is op de tweedeling in de maatschappij. Na de zomervakantie zal ik ook veel meer in de stad zijn en minder aanwezig op de politieke markt. Het is tijd dat de politiek naar de mensen toe gaat, in plaats van dat mensen op zoek zijn naar de politiek."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel