Senioren in beweging: voetjes van de vloer in bibliotheek Almere Buiten

ALMERE • Wo 6 augustus 2025 | 18:08 • Woensdag 6 augustus 2025 | 18:08

Lekker dansen zoals vroeger, op de krakers van toen met het gevoel van 'the good old days'. Dat is de bedoeling van de feesten die het Danspaleis door heel het land organiseert. Die stichting wil ouderen in Nederland in beweging krijgen en met elkaar in contact brengen.

De pop-up-discotheek streek woensdagmiddag neer in de bibliotheek in Almere Buiten. "Hartstikke leuk, ik geniet gewoon", zegt een vrouw die net van de dansvloer komt. "Het is een mooie zaal, een mooie ruimte. Ook omdat de deuren openstaan, dan heb je heel veel frisse lucht."

Een man wijst op het voordeel van het tijdstip. "Het is doordeweeks en overdag. Voor senioren is dat geweldig. Want in het weekend is er vaak al genoeg te doen."

Vooral voor ouderen
"Muziek en dans zijn een medicijn voor ieder mens", zegt Frank van Bommel van het Danspaleis. "Sommige denken: 'we krijgen een dansvoorstelling', maar dan gaan ze op een gegeven moment toch zelf dansen. En dat is zoiets heerlijks."

De Almeerse diskjockey Michel Droog draait de plaatjes. "We gaan nu wat leuke verzoekjes doen. Herinneringen ophalen met mensen. Dus ik hoop dat het heel gezellig wordt."

Ballroom
Alle muziekstijlen komen langs tijdens het twee uur durende muziekfestijn. "Bij de senioren is het ballroomdansen nog steeds heel populair, omdat ze daarmee zijn opgevoed", verklaart Van Bommel de muziekkeuze van de bezoekers. "De Quickstep, de Engelse wals en de Weense wals. Maar alles mag."

Het Danspaleis is een stichting zonder winstoogmerk die al bijna tien jaar ouderen in Nederland probeert vitaal te houden met dansen en muziek. Ooit begon het met een trektocht langs bejaardentehuizen. Sinds een paar jaar worden allerlei locaties aangedaan.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel