Eemhof schrikt van actie tegen Israëlische gasten

ZEEWOLDE • Ma 18 augustus 2025 | 16:44 • Maandag 18 augustus 2025 | 16:44

Vakantiepark Center Parcs de Eemhof in Zeewolde is "geschrokken" dat pro-Palestijnse actiegroepen stiekem Israëlische gasten in het park hebben gefilmd. De actiegroepen roepen sympathisanten op om met de video's vast te stellen of hier Israëliërs op vakantie zijn, die zich in Gaza schuldig zouden hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden.

De Telegraaf en de website GeenStijl berichtten maandag over de actie van vijf actiegroepen. Het filmpje in de Eemhof van vermeende Israëlische gezinnen staat op social-media-accounts van de Amsterdamse afdeling van Students for Justice in Palestine.

Volgens de actiegroepen kunnen "de burgers van de zionistische staat" ongecontroleerd toegang tot Nederland krijgen, ook als zij zich schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden: "Laat weten dat we hen zien en maak duidelijk dat ze niet welkom zijn."

Veiligheid gasten
Een woordvoerder van de Eemhof bevestigt dat het filmpje in het park in Zeewolde is gemaakt. De woordvoerder veroordeelt de actie: "Het gaat om de veiligheid van onze gasten in het park."

In een schriftelijke verklaring zegt Center Parcs: "We begrijpen dat gebeurtenissen in de wereld sterke emoties kunnen oproepen. Ons streven is om een omgeving te bieden waar iedereen zich veilig voelt en in alle rust samen kan zijn."

Volgens de woordvoerder zijn er nog geen klachten van Israëlische gasten binnengekomen. Mogelijk weten zij niet dat er een filmpje op social media circuleert en dat hierover in Nederlandse media is bericht. Volgens de woordvoerder komen er al jaren Israëlische gasten naar de Eemhof. Het park in Zeewolde ligt relatief dichtbij Amsterdam.

Het vakantiepark doet zelf onderzoek, maar laat het aan de politie over om uitgebreider onderzoek te doen naar de achtergrond van het filmpje. Vanmiddag werd nog overlegd over eventuele maatregelen in het park. "Iedereen die bij ons verblijft, doet dat als vakantiegast en is welkom zolang de parkregels worden nageleefd en er respectvol met elkaar wordt omgegaan", aldus de verklaring van Center Parcs.

Een woordvoerder van de politie zegt dat er nog veel moet worden uitgezocht. De politie zal de komende tijd vaker bij De Eemhof surveilleren.

Aangifte CIDI
Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) reageert fel. Zij heeft aangifte gedaan tegen de actiegroepen wegens het aanzetten tot haat en geweld tegen Israëliërs. De politie Midden-Nederland kan daarover geen uitspraken doen.

Het centrum ziet een verband met wat een woordvoerder noemt de "zogeheten jodenjacht" in november. Toen werden supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi in Amsterdam belaagd door pro-Palestijnse demonstranten. Volgens het CIDI zijn de meeste geweldsplegers toen vrijuit gegaan. "De straffeloosheid van destijds was een stille aanmoediging voor een 'jodenjacht deel 2'", aldus de woordvoerder.

Het CIDI ziet voor zichzelf geen rol om Israëliërs te informeren of te waarschuwen over de veiligheidssituatie in Nederland. Dat is aan de Israëlische autoriteiten, die in november wel een waarschuwing voor Nederland afgaven.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel