Gratis muziekfeest Lelystad gaat voorlopig niet door

LELYSTAD • Do 28 augustus 2025 | 14:45 • Donderdag 28 augustus 2025 | 14:45

Het grote gratis muziekfeest dat de gemeente Lelystad in 2026 wilde laten organiseren, gaat voorlopig niet door. Uit de aanbestedingsprocedure die dit voorjaar werd gehouden, blijkt dat het beschikbare budget veel te laag is om een evenement mogelijk te maken.

Vijf lokale partijen werden door de gemeente benaderd om mee te doen aan de aanbesteding. Twee van hen hebben daadwerkelijk een voorstel ingediend, maar die voldeden niet aan de minimumeisen. Bovendien gaven alle partijen aan dat het budget van 100.000 euro niet toereikend is voor een eendaags, vrij toegankelijk muziekfeest. Volgens de inschattingen van de organisatoren is er minimaal 275.000 euro nodig.

Jolpop was een van de partijen die meedeed aan de aanbesteding en herkent de knelpunten die de gemeente schetst. Voor een evenement dat tussen de 7.000 en 10.000 bezoekers trekt, lopen de kosten voor onder meer EHBO, beveiliging en geluidsinstallaties al snel op tot 60.000 à 70.000 euro vertelt Pieter Jan Niebeek van Jolpop.

Namen van artiesten
Een van de eisen waar Jolpop niet aan kon voldoen, is het voorleggen van een volledig draaiboek met de namen van alle artiesten. Dat is volgens de organisatie lastig om ver van tevoren volledig vast te leggen.

Een gratis muziekfeest in Lelystad is een wens van de gemeenteraad, die in 2023 een motie aannam om zo’n evenement jaarlijks mogelijk te maken. Voorlopig blijft de uitvoering echter onzeker, tenzij de raad bereid is meer geld beschikbaar te stellen.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel