Jubileumeditie botterrace Almere gered: 23 teams aan de start

ALMERE • Vr 29 augustus 2025 | 17:38 • Vrijdag 29 augustus 2025 | 17:38

Het had weinig gescheeld of het ging niet door; de dertigste editie van de botterrace in Almere. Gelukkig waren er uiteindelijk meer dan tien teams om de jubileumeditie door te laten gaan. Daarom kon vrijdagmiddag in Almere Haven de wedstrijd van start gaan.

De jubileumeditie is helemaal uitverkocht. Na een aantal mindere jaren is dit jaar de havenkom weer helemaal vol. Er doen 23 Almeerse bedrijventeams met twaalf mensen per botter mee aan het nautisch race evenement, dat wordt georganiseerd door de Stichting Almeerse Botter AM1.

Tijdens corona lag de botterrace stil en in de jaren daarna haakten veel deelnemende Almeerse bedrijven af. Bij de vorige editie deden maar elf botters mee. Dit jaar uiteindelijk wel 23 teams.

Dat zag er in mei dit jaar nog wel anders uit. Toen hadden er nog maar vijf teams zich aangemeld voor de wedstrijd. De stichting AM1 stond op het punt de stekker uit de botterrace te trekken. Ze besloot voor deze jubileumeditie dat het evenement niet door kon gaan als er minder dan tien aanmeldingen zouden zijn. Maar toen oud-burgemeester Annemarie Jorritsma zich melde als voorzitter van de stichting, keerde het tij.

Jorritsma is ons boegbeeld
"Ze is een mooi boegbeeld, om maar in scheepstermen te blijven, voor de stichting", zegt Arjen Korving van AM1. "Met haar politieke ervaring en groot netwerk, kunnen we er ons voordeel mee doen."

De deelnemende bedrijven betalen ieder ruim 2.000 euro om met een team van twaalf man te mogen meezeilen. Het onderhoud van de botter kost tienduizenden euro's per jaar. Dit jaar loopt dat bedrag op tot 35.000 euro, omdat de mast moet worden vervangen. Met het inschrijfgeld kan de stichting de historische botter AM1 onderhouden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel