Almere en ondernemers bundelen krachten om onveiligheid op bedrijventerrein De Steiger aan te pakken

ALMERE • Vr 26 september 2025 | 8:01 • Vrijdag 26 september 2025 | 8:01

De gemeente Almere wil samen met ondernemers bekijken hoe de veiligheid op bedrijventerrein De Steiger in Almere Haven aangepakt kan worden. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de gemeenteraadsfractie van de VVD.

Volgens de liberalen voelen ondernemers op De Steiger zich onveilig door inbraken, branden en de aanwezigheid van drugs en wapens. "Sommige ondernemers overwegen zelfs Almere te verlaten." Koen Bokhorst van de VVD vindt dat de gemeente moet zorgen voor een veilig ondernemersklimaat.

'Meer overlast'
Het college van B en W erkent dat het aantal misdrijven en overlastmeldingen op De Steiger gemiddeld hoger ligt in vergelijking met andere bedrijventerreinen in de stad. "Dit betekent dat De Steiger relatief kwetsbaarder is dan gemiddeld in Almere", zegt het college.

Aan welke veiligheidsmaatregelen het college van B en W denkt, is niet duidelijk. In het najaar gaat het college praten met ondernemers, politie en beveiligingspartijen om te samenwerking te versterken.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel