Rook, bloed en clowns: Emmeloordse carwash verandert weer in spookhuis

EMMELOORD • Wo 1 oktober 2025 | 13:55 • Woensdag 1 oktober 2025 | 13:55

Met rijen kostuums, maskers en liters nepbloed kwamen vrijwilligers begin deze week bijeen in de Mega Carwash Emmeloord. De wasstraat wordt 31 oktober en 1 november opnieuw omgetoverd tot Horror Carwash: autorijders kunnen dan weer met de auto door een Halloween-experience rijden met schrikacteurs, lasers en rook.

Eerder deze week kregen alle vrijwilligers uit de Noordoostpolder hun rol toegewezen. Ze pasten maskers, oefenden korte scènes en kropen alvast in hun kostuum. Aan de lange tafel lagen messen, clownsneuzen, kettingzagen en heel veel nepbloed.

"Vanavond hebben we de voorbereidingsavond", vertelt bedrijfsleider Jurian Coljee. "De vrijwilligers gaan elkaar zien, krijgen te horen waar ze gaan spelen en wat voor rol ze krijgen. En ja, ze trekken ook alvast hun kostuums aan."

Meer acteurs en nieuwe stunts
Dit jaar is de Horror Carwash groter dan ooit. Het evenement beslaat bovendien voor het eerst twee avonden. Cojee: "Om je een beetje een beeld te geven: vorig jaar hadden we 25 mensen die meehielpen en dit jaar al meer dan 40. En dat allemaal met vrijwilligers."

Wat bezoekers kunnen verwachten blijft deels een verrassing. Maar Coljee licht een tipje van de sluier op: "Je komt killerclowns tegen, een varkenskop, Magere Hein en nog veel meer spannends. In de wasstraat gaan we dit jaar echt een gave act neerzetten. Daar kom je niet zomaar ongeschonden doorheen."

Het concept is eenvoudig: bezoekers betalen vijftien euro voor een volledig wasprogramma, inclusief horror-acts. Tijdens het wachten in de rij worden ze al opgeschrikt door clowns en zombies. In de hal zelf gaan de schrikacteurs tot aan de autoruiten. "We gaan echt tot ons uiterste", zegt Coljee. "De acteurs gaan tot de ramen. En als je de deur op een kier laat staan, kan er zomaar een killerclown even naar binnenkomen."

Vrijwilligers uit de hele Noordoostpolder
De meeste schrikacteurs komen uit de regio. Na een oproep op sociale media en flyers meldden tientallen mensen zich spontaan aan. "We hebben opvallend veel reacties gekregen", zegt Coljee "Mensen zeiden: hé, wat een leuk idee, ik wil wel meehelpen. En zo zijn we op dit aantal gekomen."

Tijdens de voorbereidingsavond lieten de vrijwilligers alvast zien wat ze in petto hebben. Een acteur met gasmasker vertelt: "Vorig jaar was ik clown, dit keer speel ik iets heel anders. Zo'n gasmasker doet het natuurlijk altijd goed. Ik hoop genoeg mensen te kunnen laten schrikken hiermee."

Ook een acteur die Pennywise speelt, de moordlustige clown uit de filmhit IT, kijkt ernaar uit: "Het is al de derde keer dat ik meedoe. Vooral als je een autodeur open krijgt en je schreeuwt, dan hoor je iedereen in de auto gillen. Daar doe ik het voor."

Veilig griezelen
Tussen de rookmachines, kettingen en kabels blijft veiligheid een belangrijk aandachtspunt. "De meeste acteurs werken hier zelf ook. Ze weten wat veilig zijn betekent", zegt Coljee. "We hebben ze bovendien nog een extra cursus gegeven. Met de veiligheid zit het wel goed. Er lopen ook BHV'ers rond die kunnen ingrijpen als dat nodig is."

Het idee voor de Horror Carwash ontstond een paar jaar geleden. Coljee: "We zagen het bij een collega in Amerika en wilden het eigenlijk als reclame doen. Maar mensen waren zo enthousiast dat we het alleen maar herhaald hebben. Inmiddels is het een jaarlijks evenement."

Coljee sluit af met een nuchtere blik: "We willen dat iedereen het leuk heeft. Als dat lukt, is het voor ons geslaagd. En wie weet zetten we er volgend jaar nog een stapje bovenop.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel