Erg goede aardappeloogst door vroeg poten en prima temperatuur

DRONTEN • Do 9 oktober 2025 | 10:45 • Donderdag 9 oktober 2025 | 10:45

De aardappeloogst is dit jaar erg goed, ook in Flevoland. "Dit jaar hebben we dikke kilo's en dikke aardappels", zegt aardappelteler Philip Kroes uit Dronten. "Beter kunnen we het niet wensen."

Het vroege poten en de gematigde temperaturen zorgen dit jaar voor optimale groeiomstandigheden. "We hadden maximale groeidagen", vertelt een stralende Kroes. Het is een groot contrast met vorig jaar, toen natte percelen de oogst deels verpestten.

Volgens LTO-voorzitter Paul Cryns is voor 80 procent van de oogst een contract afgesproken. Daar is dus een vaste prijs voor gegarandeerd. Voor de overige twintig procent niet. Een deel daarvan is voor de export.

Een goede oogst levert niet altijd meer op en is soms lastig af te zetten. Een mogelijke afzetmarkt is China. Maar dat land ontwikkelt zich razendsnel, merkt Kroes. "Die telen zelf ook aardappels en leren het steeds beter te doen van ons westerlingen."

Elke Chinees één patatje
Toch is hij niet bang dat Chinese aardappelen, net zoals Chinese elektronica en Chinese auto's, ons zullen overspoelen. Kroes denkt zelfs dat er nog een groeiende afzet markt in China is voor de Flevolandse aardappelen. "Als alle Chinezen één patatje gaan eten, berg je dan maar."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel