Wintertijd gaat in: 'Meer risico op wildaanrijdingen'

FLEVOLAND • Za 25 oktober 2025 | 13:34 • Zaterdag 25 oktober 2025 | 13:34

Faunabeheereenheid Flevoland waarschuwt automobilisten voor meer groot wild op de weg tijdens de spits, doordat dit weekend de wintertijd ingaat. De klok gaat in de nacht van zaterdag op zondag om 3 uur een uur achteruit, waardoor het eigenlijk weer de 'normale' tijd wordt.

Volgens een woordvoerder van de Faunabeheereenheid zorgt het verzetten van de klok dat het tijdstip waarop dieren als reeën, damherten en edelherten actief zijn, samenvalt met de ochtend- en avondspits. Het duurt een paar weken voordat de dieren gewend zijn aan het nieuwe ritme van het verkeer.

Het advies is om tijdens schemering in bosrijke gebieden iets rustiger te rijden om meer tijd te hebben om te reageren op overstekend wild. Het wordt afgeraden om uit te wijken als een dier oversteekt, aangezien dit kan leiden tot gevaarlijke situaties met tegenliggers. Mocht er toch een aanrijding met groot wild plaatsvinden, dan is het de bedoeling om het voertuig met alarmlichten langs de kant te zetten en de politie te bellen.

Wildaanrijdingen nemen niet af
Het aantal wildaanrijdingen is de afgelopen jaren stabiel. In 2023 werden er ruim zeshonderd wildaanrijdingen in Flevoland geteld en in 2024 was dit ook het geval. De meeste ongelukken zijn met reeën, volgens Faunabeheereenheid werden die maar liefst 445 keer aangereden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel