John Raedeckerstraat weer zonder camera's: 'Geen concrete dreiging'

ALMERE • Do 30 oktober 2025 | 13:34 • Donderdag 30 oktober 2025 | 13:34

Het cameratoezicht in de John Raedeckerstraat in Almere Stad wordt vroegtijdig gestopt. Dat heeft burgemeester Hein van der Loo besloten. In de straat waren het afgelopen jaar meerdere explosies vlak achter elkaar.

De camera's zouden eigenlijk tot 6 november blijven hangen. Nu blijkt dat de burgemeester op 23 oktober besloten heeft te stoppen met het toezicht. Een woordvoerder laat weten dat het besluit genomen is op basis van de actuele situatie en informatie van de politie. Een uitgebreidere toelichting kan de gemeente niet geven. Ook de politie heeft nog niet gereageerd op het nieuws.

'Geen concrete dreiging'
In het besluit tot het opheffen van het toezicht staat dat de situatie in de straat zou zijn veranderd. Zo is er geen sprake meer van een concrete dreiging en zijn er ook geen aanwijzingen dat de openbare orde zou worden verstoord. Onderaan de streep is het volgens de gemeente 'niet langer proportioneel' om camera's op te hangen in de wijk.

De eerste explosies in de straat waren begin dit jaar. Toen ging binnen twee dagen drie explosieven af. Burgemeester Van der Loo besloot daarop om het gebied rondom de straat een veiligheidsrisicogebied te maken, een woning te sluiten en cameratoezicht in te stellen. Daardoor kon de politie bijvoorbeeld preventief fouilleren. Ook werden er meerdere verdachten aangehouden.

Lange tijd bleef het rustig in de straat en in april werd het cameratoezicht gestopt. Alleen in juni ging er weer een explosief af in de straat. Daarop werd opnieuw een woning gesloten door de burgemeester. Ook kwam er weer cameratoezicht in de wijk. Dat cameratoezicht is nu dus eerder gestopt.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel