Canon De Noordoostpolder met crashpalen genomineerd voor prijs

NOORDOOSTPOLDER • Za 1 november 2025 | 14:50 • Zaterdag 1 november 2025 | 14:50

Stichting Canon De Noordoostpolder is namens Flevoland genomineerd voor de landelijke Erfgoedvrijwilligersprijs. De stichting maakt kans vanwege het project met de crashpalen, waarbij plekken zijn gemarkeerd waar in de Tweede Wereldoorlog vliegtuigen zijn neergestort of een noodlanding hebben gemaakt.

Uit elke provincie is vrijdag een kandidaat voor de prijs voorgedragen. Vanaf vandaag tot en met 1 december kan het publiek stemmen. Een onafhankelijke jury onder leiding van oud-minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Ingrid van Engelshoven, kiest een top drie. De jury houdt daarbij voor de helft rekening met de voorkeur van het publiek.

Canon De Noordoostpolder zet zich met veel vrijwilligers van boven de 60 jaar in om de geschiedenis van de Noordoostpolder en Urk uit te zoeken. De stichting geeft over tal van onderwerpen lezingen en presentaties.

Voor het project crashpalen is voor 27 locaties het verhaal achter het verongelukte vliegtuig opgetekend. Op elke plek staat een bordje met informatie. Ook is er langs de crashpalen een fietsroute uitgezet.

Het project met de crashpalen werd in 2013 opgezet door de stichting Ongeland. In 2022 nam stichting Canon De Noordoostpolder het werk over. In februari werd op Urk de laatste paal geplaatst.

Op 12 december reikt minister Gouke Moes de Erfgoedvrijwilligersprijs uitgereikt in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. De winnaar krijgt een cheque van 10-duizend euro, de nummers twee en drie elk een cheque van vijfduizend euro.

Op de website www.erfgoedvrijwilligersprijs.nl stellen alle genomineerden zich in filmpjes voor.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel