Flevoland scoort dramatisch in toiletonderzoek, Dronten krijgt het slechtste rapportcijfer

FLEVOLAND • Wo 19 november 2025 | 14:54 • Woensdag 19 november 2025 | 14:54

Rapportcijfer... een 1. Dronten scoort het allerslechtst van de Flevolandse gemeenten op het gebied van openbare toiletten. Maar Lelystad doet het niet veel beter met een 1,6. Het blijkt allemaal uit het jaarlijkse onderzoek van het MDL Fonds, voorheen de Maag Lever Darm Stichting.

De organisatie gaf in heel Nederland maar zes gemeenten een voldoende. Bij het beoordelen wordt gekeken naar kwaliteit, daarbij gaat het om toegankelijkheid en voorzieningen zoals babyverschoontafels. Beschikbaarheid is van belang, oftewel: hoeveel openbare toiletten zijn er per inwoner en waar zijn ze te vinden. Maar ook in hoeverre een gemeente zijn best doet om het aanbod te verbeteren.

Zeewolde koploper
In de ranglijst van 340 gemeenten staat in Flevoland Zeewolde het hoogst, op plek 176 met rapportcijfer 3,2. Daarna volgen Urk (plek 192, rapportcijfer 3,1), Almere (plek 262, rapportcijfer 2,2), Noordoostpolder (plek 279, rapportcijfer 2,0) en de hekkensluiters zijn dus Lelystad en Dronten, op plek 303 en 330.

Vorig jaar kwam Zeewolde ook als beste Flevolandse gemeente uit de bus, met een rapportcijfer van 5,9. Overigens zijn de rapportcijfers van vorig jaar niet goed te vergelijken met die van dit jaar, omdat het MDL Fonds voor het eerst gebruikmaakt van cijfers uit de eigen WC Wijzer-app. In eerdere onderzoeken werden andere bronnen gebruikt.

WC Wijzer-app
Het onderzoek wordt ieder jaar gepubliceerd op Wereld Toilet Dag op 19 november. Volgens het MDL Fonds vindt 85 procent van de Nederlanders dat er te weinig openbare toiletten zijn en dat die ook moeilijk te vinden zijn. Er is daarom nu de WC Wijzer-app gelanceerd waarin gebruikers kunnen zien waar het dichtstbijzijnde toilet is en hoe je daar kunt komen.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel