Ook Almeerse raadsleden bezorgd over mensen die buiten slapen

ALMERE • Vr 28 november 2025 | 10:45 • Vrijdag 28 november 2025 | 10:45

Ook Almeerse gemeenteraadsleden zijn bezorgd over mensen die buiten moeten slapen en het tekort aan opvangplekken. Dat bleek donderdagavond tijdens de Politieke Markt.

Het Leger des Heils stuurde deze week een brandbrief naar de gemeenteraad. Steeds meer mensen zouden volgens de hulporganisatie op straat of in parken slapen en er zijn te weinig opvangplekken en middelen om hen te helpen.

Nadelig effect
"Vorig jaar hebben we in de gemeenteraad besloten dat we buiten slapen niet meer gaan bekeuren en er ook niet meer op handhaven", zegt fractievoorzitter Jordy Hulzebos van Leefbaar Almere. "We kregen het afgelopen jaar veel berichten van mensen die zagen dat anderen buiten sliepen. Maar ze kregen te horen van handhavers dat ze niets meer kunnen doen. Dit heeft een nadelig effect voor het begeleiden van deze mensen naar de zorg."

Raadsleden worstelden met hun eerdere besluit om de boetes voor buiten slapen af te schaffen. Uit humaan oogpunt was daartoe besloten, om deze mensen die het niet breed hebben, niet met meer schulden op te zadelen. Maar nu raken ze uit het zicht van de zorg, omdat handhavers niet met gezag kunnen optreden en dus de groep niet meer in het vizier krijgen.

Meer hulp bieden
Verantwoordelijk wethouder Alexander Sprong zegt in een eerste reactie beter hulp te willen bieden aan mensen die op straat slapen. En ook wil hij op zoek gaan naar meer opvangplekken, ook buiten het centrum.

Volgende week praten de Almeerse raadsleden hierover verder.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel