Suppen op Urk? Niet meer in de haven, wel op het IJsselmeer

URK • Za 20 december 2025 | 8:44 • Zaterdag 20 december 2025 | 8:44

Suppen als manier om te ontspannen wint ook op Urk aan populariteit. Reden dus om het supboard als vervoermiddel op te nemen in de plaatselijke havenverordening, naast bijvoorbeeld jetski's, waterscooters en zeilplanken.

Op Urk heeft die aanpassing wel tot gevolg dat suppen in de haven zelf nu officieel verboden is. Een verzoek om suppen in de haven alsnog toe te staan, wordt niet ingewilligd door het college van B en W.

Op een zomerse avond wordt er bij de Urker stranden al heel wat af-gesupt. Ook op het IJsselmeer bij de vuurtoren wordt er druk heen en weer gepaddeld. Maar op winderige dagen zoeken sommige suppers dan weer juist de beschutting van de haven op. En dat is met de recent aangepaste havenverordening dus niet meer toegestaan.

Gedogen?
Sommige Urker gemeenteraadsleden vroegen of de havenmeesters het peddelen met een supboard in de haven niet door de vingers konden zien. Maar dat zien de havenmeesters en het college van B en W niet zitten: "Dit verbod is wenselijk uit het oogpunt van de orde, overzicht, veiligheid in een steeds drukker wordende haven."

Een verbod geeft duidelijkheid en helderheid vindt het college: "Het suppen onder bepaalde condities en in bepaalde gebieden toelaten geeft juist onduidelijkheid voor gebruikers, toezichthouders en handhavers. Bij controle en handhaving levert dit vaak discussies op over tijd en plaats. Bovendien is de drukte in de haven lastig te voorspellen. Tot slot kom je in een glijdende schaal, omdat er dan ook vragen komen over andere kleinere objecten die dan niet toegelaten worden."

En hoewel de haven dus 'officieel' verboden terrein wordt voor suppers, hebben zij rond de stranden en op het IJsselmeer genoeg ruimte om naar hartenlust hun supboard te gebruiken.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel