Eerste nacht in nieuwe woning en meteen een explosie: 'Volgens de politie is dit een bekend adres'

LELYSTAD • Ma 22 december 2025 | 17:12 • Maandag 22 december 2025 | 17:12

Het gezin dat in de nacht van zondag op maandag te maken had met een explosie bij hun huis aan de Botter 19 in Lelystad, woont daar nog maar een dag. De bewoners zeggen geen idee te hebben waarom hun huis het doelwit was.

"We zouden het echt niet weten", vertelt bewoonster Armella. "We hebben zelf geen vijanden. We zijn net verhuisd en dit was de eerste nacht dat we hier hebben geslapen. Ik voel me nu een beetje onveilig want we hebben kleine kinderen."

Volgens de bewoners kregen ze maandag van de politie te horen dat er op hun adres eerder een ontploffing is geweest. "Het is volgens de politie een bekend adres maar wij wisten van niks", vertelt Armella. "We hebben niets gehoord van de woningbouwvereniging en ook de oude bewoners hebben ons niets verteld."

Rond 03.00 uur kreeg de politie in de nacht van zondag op maandag melding van een harde knal en brand bij het huis. Er is vermoedelijk een explosief tegen de gevel van de woning gegooid. Het is de vijfde keer in anderhalf jaar tijd dat de straat in de Botter wordt opgeschikt door een explosie.

Gevoel van onveiligheid
Ook andere buurtbewoners met wie Omroep Flevoland heeft gesproken, begrijpen niets van de aanslag. Volgens een buurvrouw is al wel een keer een raam ingegooid bij de overburen, maar verder zou het een rustige buurt zijn. Verschillende buurtbewoners zijn bang voor herhaling en voelen zich onveilig.

De politie deed maandag buurtonderzoek. De gemeente laat weten geen maatregelen te nemen na het incident.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel