Zaalvoetbalgala voor spelers met een beperking trekt weer honderden bezoekers

URK • Di 30 december 2025 | 6:25 • Dinsdag 30 december 2025 | 6:25

Het jaarlijkse zaalvoetbalgala op Urk voor spelers met een beperking heeft maandagavond weer honderden bezoekers getrokken. Sporthal De Schelp zat afgeladen vol.

Het is inmiddels een traditie waar ook zeker de spelers zelf veel plezier aan beleven. "Ja, leuk. Het is mijn vierde keer en het team wordt steeds groter", zegt een meisje van SV Urk Voetbal Plus enthousiast. "En het is leuk samenwerken met het team."

Al twintig jaar is Albert Barends betrokken bij de organisatie. "Eén keer per jaar rond de kerstdagen proberen we hier een gala neer te zetten. Het is ooit begonnen met gymnastieken in de gymzaal met tien mensen met een beperking. En dat is nu uitgegroeid tot dertig voetballers."

Belangrijk voor de spieren
"Voetballen is voor mij belangrijk voor de spieren", merkt een andere speler van SV Urk op. "Het is leuk om samen te voetballen. En ik ga scoren." Een meisje vult aan: "Ik ben net nieuw en vriendinnen uit mijn klas zitten ook hier. Ik vind het hartstikke geweldig."

Het jaarlijkse zaalvoetbalgala op Urk wordt al 25 jaar gehouden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel