Techniekstudenten Firda omarmen nieuwe vriend: robot Cody

EMMELOORD • Vr 30 januari 2026 | 6:30 • Vrijdag 30 januari 2026 | 6:30

Robot Cody is de nieuwste gadget voor studenten van het Firda MBO college in Emmeloord om zich voor te bereiden op de toekomst. De robot heeft een lengte van 1 meter 32 centimeter en kost 100.000 euro. Cody zal een centrale rol spelen bij verschillende opleidingen.

"Ik heb een trots gevoel. Ik ben ontzettend blij dat hij hier op de school rondloopt", zegt directeur Thiska Portena van het Firda MBO college. "Hij wordt bij de opleiding van techniek en ICT ingezet. Maar hij zou wellicht ook wat binnen de zorg kunnen betekenen. We willen ook dat onze zorgstudenten kennis maken met Cody."

Onderwijs en bedrijfsleven investeren samen
De robot is een gezamenlijke aankoop van het Firda MBO-college en het Innovatiecluster Noordoostpolder, waarin bedrijven samenwerken die producten ontwerpen, bewerken of produceren. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om machines, onderdelen van apparaten en verpakkingen.

Sjoerd Keijser van het cluster vindt de komst van de robot op de school erg belangrijk. "De maakindustrie wil zich versnellen met AI en robotica. Maar de mensen moeten er ook mee kunnen werken. De studenten hier op Firda zijn natuurlijk onze medewerkers van de toekomst."

Wethouder Linda Verduin van Noordoostpolder kreeg van studenten tekst en uitleg over de robot. Zij is blij met de investering. "We zullen met minder mensen meer moeten gaan doen. Dan is een robot echt de toekomst."

Challenge Based Onderwijs
Bij het zogeheten Challenge Based Onderwijs zal het bedrijfsleven opdrachten formuleren het college, waar dan groepjes studenten onder leiding van docenten mee aan de gang gaan. Samen met de robot worden dan oplossingen bedacht voor de bedrijven.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel