'Iedere buurt verdient een buurman Rik'

ZEEWOLDE • Za 31 januari 2026 | 17:24 • Zaterdag 31 januari 2026 | 17:24

De buren van Rik Koumans uit Zeewolde vieren dat hun buurman Rik is uitgeroepen tot de Beste Buur 2025 van Zeewolde. Dat vieren ze met koffie en gebak. En dat doen ze bij.. buurman Rik.

De buren lazen vorig jaar in de krant over de mogelijkheid om je buur op te geven voor de eretitel 'Beste Buur'. En ze twijfelden geen moment. "Dat moest Rik worden", zegt buurman Wilco Matelaan. Hij roemt zijn buurman om zijn hulpvaardigheid en vriendelijkheid. "Als je iets nodig hebt, dan helpt hij je, dan is hij er voor je." Eén van de andere buren, Günther Schulz vult Wilco aan: "Als er iets leuks wordt gedaan in de buurt, dan is het door Rik of bij Rik."

Rik zelf is bescheiden onder alle lofzang. Hij vindt het vanzelfsprekend dat je er bent voor de ander, dat je helpt als iemand hulp nodig heeft en dat je aandacht hebt voor de mensen die naast je wonen. "Ik word er zelf ook blij van als ik iemand kan helpen", lacht hij.

Totaal verbaasd
Rik Koumans mag zich een jaar lang de Beste Buur van Zeewolde noemen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, vorige week in het gemeentehuis kreeg hij de titel uitgereikt door burgemeester Bram Harmsma. "Ik was totaal verbaasd hoor."

Inwoners van Zeewolde konden tot eind vorig jaar hun buur nomineren. In totaal kwamen er dertien nominaties binnen. Een onafhankelijke jury koos Rik uit de inzendingen als buurman uit duizenden. Helemaal terecht, vindt buurman Günther. "Iedere buurt verdient een eigen Rik".

Beste Buur Rik kreeg naast de eretitel ook een dinerbon als blijk van waardering. "We gaan samen met de buren uit eten", lacht hij. En precies dat tekent Rik Koumans, zegt buurman Günther. Hij deelt wat hij krijgt. "Bij de uitreiking van de Beste Buur kreeg Rik een grote bos bloemen. En die gaf hij direct weg aan een mevrouw die niet had gewonnen."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel