Almeerder (19) krijgt jeugddetentie voor overval op juwelier in Noord-Holland

ALMERE • Di 10 februari 2026 | 17:51 • Dinsdag 10 februari 2026 | 17:51

Een Almeerder van 19 is dinsdag door de rechtbank in Alkmaar veroordeeld voor het overvallen van een juwelier in Noord-Holland. Die overval was op 12 augustus 2024 in de gemeente Opmeer.

De Almeerder ging die dag samen met een medeverdachte uit Hilversum naar een bedrijf dat handelt in luxe vintage horloges. Ze hadden bivakmutsen, een pistool en een bijl bij zich.

Bij het bedrijf bedreigden ze een medewerker, sloegen hem op zijn hoofd en bonden hem vast. Daarna gingen ze er met een Rolex horloge, een Cartier armband en diverse spullen van het slachtoffer in een gestolen auto vandoor gegaan. De auto is kort na de overval uitgebrand aangetroffen.

Niet meer de cel in
De rechter legde de Almeerder dinsdag in totaal 353 dagen jeugdgevangenis op. Van deze straf zijn 180 dagen voorwaardelijk. De Almeerder hoeft die straf alleen uit te zitten als hij tijdens zijn proeftijd opnieuw met justitie in aanraking komt. De rest van de straf heeft hij al in voorarrest uitgezeten. De jongen hoeft dus niet meer de cel in.

De andere overvaller (22) werd veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan acht maanden voorwaardelijk. De rechtbank heeft er bij de uitspraak rekening mee gehouden dat allebei de verdachten verantwoordelijkheid hebben genomen door de overval te bekennen en dat zij hun leven inmiddels een positieve wending hebben geven.

De overvallers moeten het slachtoffer nog wel 6.000 euro schadevergoeding betalen. Verder krijgen ze een locatieverbod voor de omgeving van de juwelierszaak.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel