Meer anonieme tips over misdrijven in Flevoland

FLEVOLAND • Do 12 februari 2026 | 19:46 • Donderdag 12 februari 2026 | 19:46

Het aantal anonieme meldingen over misdaad vanuit Flevoland is het afgelopen jaar met ruim dertig procent gestegen. In 2025 werden 738 meldingen gedaan, in 2024 waren dat er 562. Dat blijkt uit de jaarcijfers van Meld Misdaad Anoniem.

De meeste tips die via telefoon of online werden doorgegeven, hadden betrekking op drugscriminaliteit. Het gaat daarbij onder meer om drugshandel op straat en vanuit woningen, hennepkwekerijen en de productie van synthetische drugs.

Hennepkwekerij Bakker Bart
Zo is dankzij een tipgever onder meer een hennepkwekerij ontdekt onder een vestiging van Bakker Bart in Almere Haven. Daar werden in juni 300 wietplantjes gevonden in de kelder. Het pand werd op last van burgemeester Hein van der Loo gesloten.

Lees ook: Na anonieme tip vindt de politie bij inval in woning drugs, wapens, duizenden euro's in cash

Dankzij de tips zijn door de eenheid Midden-Nederland, waar ook Flevoland onder valt, 284 verdachten opgespoord en 80 wapens in beslag genomen.

De meldingen in Flevoland liggen onder het landelijk gemiddelde. Per 10.000 inwoners kwamen er 16,2 meldingen. Het landelijk gemiddelde is 17,7.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel