Gemeente: 'Zonder ingrijpen verdwijnen de meeste speelplekken uit Almere'

ALMERE • Do 12 maart 2026 | 13:18 • Donderdag 12 maart 2026 | 13:18

Het aantal speelplekken in Almere dreigt met zo'n 66 procent af te nemen over een periode van dertig jaar. Daarom wil de gemeente in beeld brengen hoe het aantal speelmogelijkheden kan worden vergroot.

Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Het college zegt zich in de zorgen van raadsleden en inwoners te herkennen dat er steeds meer speelplekken verdwijnen.

Gekoppeld aan aantal kinderen
Dat komt door beleid dat in 2015 is vastgesteld, toen er bezuinigd moest worden. Een deel van de speeltoestellen moest verdwijnen en de overgebleven toestellen kwamen centraler in wijken en buurten.

Ook werd het budget gekoppeld aan het aantal kinderen in buurten. Het 'normbedrag per kind' bepaalt het aantal speeltoestellen en veilige ondergronden in een buurt.

In buurten met veel kinderen is dus meer geld beschikbaar om speelmogelijkheden te creëren dan in buurten met minder kinderen.

Door die manier van werken neemt het aantal speelplekken steeds meer af. Met de prognoses van het aantal kinderen in buurten in Almere, betekent dit dat het aantal speelplekken de komende 30 jaar met twee derde afneemt.

Overwegingen
Om ervoor te zorgen dat de speelplekken niet verdwijnen, moeten beleidskeuzes volgens het college worden herzien.

Er moet nog wel in kaart worden gebracht hoeveel dat gaat kosten. Ook wordt er nog een onderzoek gestart naar het gebruik van grote speeltuinen.

Op basis van die informatie worden de beleidskeuzes tegen het licht gehouden. Komende zomer wil het college de gemeenteraad hierover informeren.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel