Corrupte Almeerder moet na hoger beroep cel in en meer terugbetalen

ALMERE • Di 12 mei 2026 | 14:39 • Dinsdag 12 mei 2026 | 14:39

Een hoger beroep in een corruptiezaak heeft voor een 63-jarige Almeerder slecht uitgepakt. De voormalig toezichthouder bij de gemeente Amsterdam moet van het gerechtshof ruim 138.000 euro terugbetalen aan de staat.

Dit bedrag is ruim 51.000 euro hoger dan terugbetaling die de rechter eerder had bepaald. De celstraf van vijf maanden die de rechter oplegde, werd bovendien door het hof bevestigd. De man moet nu dus ook echt de cel in.

Het hof vindt bewezen dat de toezichthouder jarenlang giften aannam van aannemers en bedrijven waarmee hij vanuit zijn functie contact had. De bedrijven hoopten door die giften een voorkeursbehandeling te krijgen bij de verdeling van werk aan straten in de hoofdstad.

Gratis spullen naar tweede huis
Ze betaalden onder meer schuifpuien, deurkozijnen, keukenapparatuur, een aanhanger en een houtkachel voor de ambtenaar. De spullen werden deels gratis naar een tweede huis van de ambtenaar in Frankrijk gebracht.

De corruptie kwam aan het licht nadat er anonieme meldingen over de Almeerder waren gedaan. Omdat die betrouwbaar leken, startte de Rijksrecherche een onderzoek. Dit leidde uiteindelijk tot een rechtszaak waarin de man 5 maanden cel kreeg opgelegd en een bedrag van ruim 87.000 euro moest terugbetalen.

Hij kreeg zijn straf ook mede voor het bezit van ruim 450 gram van de harddrug MDMA. Volgens de ambtenaar waren die drugs overigens niet van hemzelf, maar bewaarde hij die voor iemand van wie hij nog geld tegoed had.

Het gerechtshof schaarde zich grotendeels achter de conclusies die de rechtbank eerder trok. Dat de Almeerder na het hoger beroep meer geld moet terugbetalen, komt doordat het hof ook gekeken heeft naar contante uitgaven van de man.

Uit onderzoek is gebleken dat hij in de periode waarin de corruptie speelde 51.000 euro meer contant uitgaf dan hij contant had ontvangen. Het hof vindt dat de man ook dit onverklaard gebleven bedrag aan de Staat moet terugbetalen.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel