Veel auto-ongelukken in Flevoland, mogelijk speelt hitte een rol

LELYSTAD • Wo 24 juni 2026 | 16:00 • Woensdag 24 juni 2026 | 16:00

Een opvallende reeks ongevallen in Flevoland deze woensdag, die mogelijk een gevolg zijn van de hitte. Tot 16.00 uur telde Omroep Flevoland 16 aanrijdingen. Normaal gesproken zijn dat er een stuk minder.

De gevolgen van de aanrijdingen lijken mee te vallen, alhoewel een automobilist woensdagochtend naar het ziekenhuis moest na een ongeluk op de Larserdreef in Lelystad. Bij de rotonde met de Parnassialaan botsten twee auto's op elkaar. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is niet bekend. Beide auto's zijn met schade weggesleept.

Verder waren er aanrijdingen in Almere (zoals op de A6), in de Atolwijk in Lelystad, op de Hopweg in Bant en op de Gooiseweg (N305) in Zeewolde.

Slechte nachtrust
Eén Vandaag concludeerde vorig jaar dat er meer ongelukken gebeuren bij warm weer. De belangrijkste indirecte reden is een slechte nachtrust. "Met warm weer hebben mensen vaak minder goed geslapen en zijn vermoeid", stelt een neuropsycholoog. De reactiesnelheid en het vermogen goed afstanden in te schatten nemen af.

De politie kan niet zeggen of de hitte ook betrekking heeft op de zestien ongelukken die woensdag in Flevoland gebeurden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel