Sloop vervallen gebouwen van Getronics kan beginnen, plan voor 320 woningen op die plek

LELYSTAD • Vr 17 juli 2026 | 8:26 • Vrijdag 17 juli 2026 | 8:26

Ter Steege Bouw Vastgoed uit Apeldoorn heeft de twee vervallen gebouwen van Getronics langs het spoor in Lelystad gekocht. Het is de bedoeling dat op deze plek in de wijk Botter woningen worden gerealiseerd.

De gemeente en Ter Steege hebben nu een definitief akkoord bereikt over de aankoop van de gebouwen, nadat zij in april een intentieovereenkomst sloten. Eerder werd al bekend dat er wordt gekeken naar de bouw van 320 woningen voor jongeren en senioren.

'Omgeving betrekken'
Er moeten sociale huurwoningen en andere huur- en koopwoningen komen. De gemeente zegt dat de uitwerking nog niet definitief is. Ter Steege wil de omgeving betrekken bij de plannen en vraagt belanghebbenden om met ideeën te komen.

Daardoor is nog niet te zeggen wanneer de nieuwbouw kan worden gerealiseerd. Eerder werd uitgegaan van sloop van de Getronics-panden in 2027, start bouw in 2028 en oplevering van de nieuwbouw in 2030.

Voor Ter Steege is Lelystad geen onbekend terrein. Begin deze maand bereikte de bouw van appartementencomplex Spoordok naast het station het hoogste punt. Het complex is het vierde dat Ter Steege samen met woningbouwstichting Centrada in de provinciehoofdstad heeft gerealiseerd.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel