Kinderboerderij in Lelystad vindt vijf nieuwe vrijwilligers en wil in de herfst weer open

LELYSTAD • Do 30 juli 2026 | 14:53 • Donderdag 30 juli 2026 | 14:53

Kinderboerderij De Knotwilg in Lelystad lijkt te zijn gered van een aanhoudende, lange sluiting. Vijf vrijwilligers hebben zich aangemeld na de oproep bij Omroep Flevoland afgelopen maand. "Het is super, echt super", zegt voorzitter Pauline Kunst van Stichting Dierenweiden Lelystad. "Ik hóóp dat De Knotwilg deze herfst weer open gaat."

Afgelopen winter werden alle dieren tijdelijk verhuisd naar kinderboerderij Stadspark, omdat er niemand op de locatie De Knotwilg was om de dieren te verzorgen. De vacatures die voorzitter Pauline Kunst plaatste bleven onbeantwoord, tot afgelopen weken.

"Het zijn serieuze mensen met ervaring met dierverzorging. De vijf nieuwe vrijwilligers worden nu ingewerkt op kinderboerderij Stadspark", zegt Kunst. "Als het een paar weken goed loopt, gaan we evalueren of het werk bij ze past en of we als een team voor elkaar kunnen invallen." Dan zou De Knotwilg weer open kunnen.

Onkruid moet nodig gewied bij De Knotwilg

Omdat er niemand was om de leegstaande locatie van De Knotwilg te onderhouden, ziet die kinderboerderij er nu verwaarloosd uit. Het onkruid staat meters hoog. "We zijn ermee bezig om het groen opnieuw te verzorgen", zegt Kunst. De kinderboerderij werkt daarin samen met de organisatie Concern voor Werk die de grasmaaiers en groenmachines levert.

Pauline Kunst hoopt dat de dieren van De Knotwilg die nu op het Stadspark logeren, eind van de zomer weer teruggaan naar hun vertrouwde plek, zodat De Knotwilg in de herfst weer open is voor publiek.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel