Huurders Lelystad moeten woning verlaten na huurachterstand van bijna 18.000 euro

LELYSTAD • Di 4 augustus 2026 | 8:00 • Dinsdag 4 augustus 2026 | 8:00

De huurders van een woning in Lelystad moeten hun huurachterstand betalen en binnen veertien dagen de sleutels inleveren. Dat heeft de rechtbank bepaald in een kort geding dat de eigenaar van de woning had aangespannen.

De Roemeense huurders verschenen twee weken geleden niet bij de behandeling van de zaak. Het gezin, bestaande uit een man, een vrouw en een minderjarig kind, woont sinds medio 2024 in de woning. In eerste instantie werd de huur netjes betaald.

"Wij hebben de indruk dat ze tot november een fatsoenlijke baan hadden", zei de advocaat van de verhuurster eerder tijdens de zitting.

Uitstel
In december kreeg het gezin eenmalig uitstel van betaling, maar daarna werd geen huur meer overgemaakt. Tijdens de rechtszaak was de huurachterstand opgelopen tot bijna 18.000 euro.

De huurders moeten dat bedrag alsnog betalen aan de verhuurder. Daarnaast moeten zij vanaf juli 2.650 euro per maand betalen totdat de woning is verlaten. Ook komen de proceskosten van ruim 1.600 euro voor hun rekening.

De woning moet binnen veertien dagen leeg worden opgeleverd en de sleutels moeten worden ingeleverd bij de verhuurster.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel