Afscheid van oud ziekenhuis Emmeloord: sloop begint volgende maand

EMMELOORD • Wo 26 augustus 2026 | 17:55 • Woensdag 26 augustus 2026 | 17:55

Een aannemer begint volgende maand met de sloop van het eerste deel van het Dokter Jansencentrum in Emmeloord. Het gaat om de zijvleugel, die tot voor kort in gebruik was als revalidatiecentrum De Schakel. De sloop van het hoofdgebouw volgt begin 2027.

Inwoners van Noordoostpolder krijgen begin volgend jaar nog de kans om een laatste blik te werpen in het hoofdgebouw. De gemeente organiseert een afscheidsmoment, omdat het gebouw uit 1964 voor veel inwoners een bijzondere betekenis heeft. Meer informatie over dat moment volgt later.

De zijvleugel van het voormalige ziekenhuis van Noordelijk Flevoland wordt volgende maand gedemonteerd. Daarbij worden de materialen zoveel mogelijk hergebruikt, zegt de gemeente Noordoostpolder. Die werkwijze wordt ook toegepast bij de sloop van het hoofdgebouw.

Gezondheidsplein
Revalidatiecentrum De Schakel verhuisde eerder dit jaar naar woonzorgcentrum Talma Hof, verderop in Emmeloord. Het is een tijdelijk onderkomen. De Schakel keert uiteindelijk terug op het gezondheidsplein aan de Urkerweg, waarvan het eerste deel momenteel in aanbouw is.

Het gezondheidsplein moet het Dokter Jansencentrum en de dependance van het Antonius Ziekenhuis aan de Urkerweg vervangen. Bij de nevenvestiging van het Antonius komen uiteindelijk meerdere zorgfuncties samen.

Het gezondheidscentrum

Het eerste gebouw van het gezondheidsplein is begin volgend jaar klaar. Dat is het gezondheidscentrum, waarin onder meer de poliklinische zorg, huisartsen, de spoedhuisartsenpost en een apotheek komen. Andere partijen, waaronder De Schakel, volgen in 2028 wanneer meerdere gebouwen van Zorggroep Oude en Nieuwe Land (ZONL) klaar zijn.

Op de plek van het Dokter Jansencentrum zijn woningen gepland. De bouw van de eerste twee projecten begint in oktober. Het gaat om 108 huizen.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel