Zeewoldenaar krijgt 240 uur werkstraf voor mishandelingen, wapens en drugs

ZEEWOLDE • Ma 19 oktober 2026 | 20:41 • Maandag 19 oktober 2026 | 20:41

De 23-jarige veelpleger Benjamin B. uit Zeewolde is door de militaire rechtbank veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden. De rechters oordeelden maandag dat B. zich schuldig heeft gemaakt aan openlijk geweld en mishandelingen in Zeewolde, aan het bezit van wapens en drugs en aan het veroorzaken van een ongeluk door dronken rijden.

B. heeft op 9 februari 2025 twee slachtoffers mishandeld tijdens een ruzie na het stappen bij Café 43 en Ome Co in Zeewolde. Hij is met een scooter op ze afgereden en heeft ze toen geslagen. Op 25 mei 2025 sloeg hij tijdens een ruzie na het Beach Festival Zeewolde twee andere slachtoffers. Bij drie mensen spoot hij pepperspray in het gezicht.

Botsing tegen oldtimer
Op 30 juni reed B. met een auto van Defensie naar het Militair Hospitaal in Utrecht. Zijn maat gaf een ruk aan het stuur, waardoor de auto in een slip raakte en tegen een geparkeerde oldtimer botste. Tijdens de alcoholtest die volgde toen de politie bij het ongeluk kwam, sloeg de meter flink uit.

Volgens B. was dat doordat hij het ná het ongeluk 'op een zuipen' had gezet. Ten slotte zijn bij een huiszoeking in Zeewolde een pistool met patronen, wat hasj en 2-MMC gevonden.

De rechtbank in Arnhem

Rechtspraak.nl

Behandeling
"Verdachte heeft in korte tijd een groot aantal strafbare feiten van criminele diversiteit gepleegd", aldus de rechters in Arnhem. Daarom moet B. als onderdeel van zijn voorwaardelijke straf verplicht worden behandeld voor zijn middelengebruik. B. was zelf al begonnen met traumatherapie, maar moet die behandeling nu ook verplicht volgen. Sinds 2025 is hij geschorst bij de Koninklijke Landmacht.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel