Padel-talent Pieter Hermus klaar voor EK

LELYSTAD • Zo 9 oktober 2022 | 12:13 • Zondag 9 oktober 2022 | 12:13

Pieter Hermus uit Lelystad doet vanaf maandag in de leeftijdsgroep tot en met 14 jaar mee aan het EK Padel. Hij is door bondscoach Ewan Watson geselecteerd om in actie te komen in het Spaanse Valencia.

Hermus kwam bij zijn club LTVL (Lawn Tennis Vereniging Lelystad) in aanraking met de racketsport, die vaak wordt omschreven als een mix tussen tennis en squash. Het is populair bij LTVL. Er liggen op het sportpark inmiddels vier speelbanen en daar komen binnenkort nog eens twee banen bij. De sport groeit overal sterk. "Ik denk dat het spelletje gewoon heel leuk is, heel vlot", zegt Hermus.

Hij is serieus met deze tak van sport bezig. Het talent zit op de topsporttalentenschool CSE in Zwolle. Hij krijgt daar alle ruimte om zijn sport en studie te combineren. In Zwolle krijgt hij naast school extra trainingen aangeboden.

De Lelystedeling probeert zo relaxt mogelijk toe te leven naar het grote toernooi in Spanje. Hermus kan daar goede tegenstand verwachten, want het niveau van de jeugdspelers is erg hoog. De sport padel is overgewaaid uit Spanje en is daar al lange tijd populair.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel