Doelman Klaas Boersma van Flevo Boys is Keepfluencer en hit op Insta en TikTok

EMMELOORD • Di 16 september 2025 | 21:19 • Dinsdag 16 september 2025 | 21:19

Een initiatief van de Engelse keeper Ben Foster van Watford bracht doelman Klaas Boersma van Flevo Boys in Emmeloord op het idee om een camera op te hangen in zijn doel. De filmpjes plaatst hij op Instagram, YouTube en TikTok. En met succes. Inmiddels behaalt Boersma miljoenen views.

Ben Foster plaatste video's in coronatijd om de fans die niet naar het stadion konden nog een beetje bij zijn club Watford te betrekken. Die video's werden toen goed bekeken.

Twijfel
Boersma heeft lang getwijfeld of hij het voorbeeld van zijn Engelse held ging volgen, maar besloot het toch te doen. Hij werd in eerste instantie uitgelachen door zijn teamgenoten, maar daar trok hij zich niets van aan. Later besloot hij ook de wedstrijden vanuit de goal vast te leggen.

Boersma bedacht de term Keepfluencer en zo staat hij inmiddels wereldwijd bekend. Zijn best bekeken video heeft 6 miljoen views op TikTok. Ook andere video's op Instagram, YouTube en TikTok hebben vele duizenden weergaven.

De keeper hangt de camera vlak voor de wedstrijd op in het doel en zegt het apparaat vervolgens te vergeten. Als hij een bal doorlaat komt dat niet omdat hij teveel gefocust is op de camera.

Veel werk aan montage
Het echte werkt komt na afloop van de wedstrijd. Dan kan Boersma tot zes uur bezig zijn om een video te monteren. De voertaal van de video's is Engels. Hij doet dat bewust om een zo groot mogelijk internationaal publiek te bereiken en stiekem hoopt hij op een grote sponsor.

Een zaakwaarnemer uit Saudi-Arabië heeft Boersma nog niet: "Maar als er een club uit de zandbak komt, dan ben ik snel weg", lacht de 30-jarige keeper.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel