Veel testen en meten voor schaatsster Rosalie van Vliet bij nieuwe ploeg

ZEEWOLDE • Za 4 oktober 2025 | 12:52 • Zaterdag 4 oktober 2025 | 12:52

"Soms snap ik het zelf ook niet helemaal goed", zegt schaatsster Rosalie van Vliet uit Zeewolde als ze het bij haar nieuwe ploeg hebben over bijvoorbeeld lactaat. Bij Team Essent wordt er vooral veel getest en gemeten, waaronder het gehalte lactaat (melkzuur) in het bloed van Van Vliet. "Het laat met getalletjes zien hoe zwaar je het daadwerkelijk hebt tijdens trainingen", legt Rosalie uit.

Van Vliet maakte afgelopen zomer de overstap van TalentNED naar de talentenploeg van Team Essent. Ze merkt dat het er bij haar nieuwe team een stuk professioneler aan toe gaat. Coach Sicco Janmaat zegt dat hij de talenten zo goed mogelijk wil voorbereiden op de echte top. Bij Essent komt Van Vliet topschaatsers als Suzanne Schulting en Joep Wennemars tegen. Van Vliet zegt veel van deze topschaatsers te kunnen leren.

Kampioen
Janmaat is er van overtuigd dat Van Vliet die top gaat halen. "Iedereen die bij ons een kans krijgt geloven we in dat dat een potentiële kampioen kan worden, dus Rosalie ook zeker", zegt Janmaat. De allrounder zelf heeft als doel om te schitteren tijdens de Olympische Spelen van 2030 in Frankrijk. Ze weet dat ze de komende jaren bij haar nieuwe team dan nog behoorlijke stappen moet gaan zetten, zo wil ze de komende jaren vooral werken aan haar techniek en wil ze fysiek sterker worden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel