Schaatsster Julia de Vos droomt van World Cups: 'Hopen op een goed piekmoment'

LELYSTAD • Za 18 oktober 2025 | 11:04 • Zaterdag 18 oktober 2025 | 11:04

Schaatsster Julia de Vos (19) uit Lelystad wil er alles aan doen om bij de senioren tijdens de World Cups uit te komen voor Brazilië. De Vos heeft dankzij haar Braziliaanse moeder een dubbel paspoort en schaatst haar wedstrijden voor het Zuid-Amerikaanse land.

Ze reist komende week naar het Amerikaanse Salt Lake City om daar haar persoonlijk record aan te scherpen. "Het is de snelste ijsbaan van de wereld", zegt De Vos. Om te mogen schaatsen tijdens de wereldbekerwedstrijden moet er een behoorlijke hap van haar pr af. De Lelystedeling schaatste op de 500 meter namelijk nog nooit sneller dan 41.13. Om een ticket voor de World Cups te pakken, moet ze 40 seconden of sneller rijden.

Pieken
Helemaal zeker van de zaak is ze niet. De Vos heeft er een tijdje uitgelegen vanwege een blessure. Op dit moment zit ze in een opbouwfase en hoopt ze dat de wedstrijd op 24 en 25 oktober in Salt Lake op het goede moment komt. Ze hoopt op het juiste moment te kunnen pieken in Salt Lake City.

"Het is supergaaf om mee te maken", aldus De Vos die reageert op de vraag of ze op dit moment in een schaatsdroom leeft. Sinds dat ze door de Braziliaanse schaatsbond is gevraagd om voor Brazilië te gaan rijden is haar wereld rond haar sportcarrière in twee jaar helemaal anders geworden. De Vos blijft het bijzonder vinden dat ze als geboren Flevolander in actie mag komen voor een land waar de mensen op de strand van de Copacabana in de zon liggen te bakken. "Ja dat is best gek eigenlijk he", zegt de sprintster lachend.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel