Aangepast spelsysteem levert SV Urk resultaat op tegen VV Staphorst ‘Ongelofelijk trots op mijn ploeg’

URK • Ma 9 februari 2026 | 13:49 • Maandag 9 februari 2026 | 13:49

‘’Ik ben ongelofelijk trots op mijn ploeg. Dat ze dit op de mat kunnen brengen tegen een top vijf ploeg. Daar moeten we mee verder!” Aldus trainer Mark Looms van SV Urk die na het weekend nog maar nauwelijks is bekomen van het hectische duel waarin zijn ploeg op bezoek bij VV Staphorst met 2-2 gelijkspeelde.

Geweldig doelpunt
De Urkers kwamen in Staphorst na acht minuten al op voorsprong. Hessel Snoek zag dat de keeper van Staphorst te ver voor zijn doel stond. De routinier schoot de bal van grote afstand in het doel: 0-1. Looms: “Door een geweldig doelpunt van Hessel Snoek komen we op voorsprong. We hadden ons systeem iets veranderd. We speelden met vijf man achterop. Dat pakte lange tijd goed uit want we gaven bijna niks weg.”

Doemscenario
Maar in de slotfase van de wedstrijd gaat het dan toch mis voor de Urkers. Een doemscenario lijkt zich af te tekenen. Want in blessuretijd schiet Aleks Jankovic de bal steenhard in het dak van het doel: 1-1. Vijf minuten later begaat Urker verdediger Riekelt Jan Brands een overtreding in het zestienmetergebied op de doorgebroken Mike Veenstra. De strafschop die daarop volgt wordt benut door Sam Crowthen: 2-1. Looms die zijn teleurstelling nauwelijks kan onderdrukken: “We hebben de hele wedstrijd passie en strijd geleverd. Negentig minuten houden we het vol en geven we niets weg. En dan staan we één keer niet goed in de omschakeling.”

Beloning na honderd minuten
Maar na honderd minuten voetballen volgt voor de Urkers, die in de Derde Divisie A op een degradatieplek staan, toch nog de beloning. Het is uiteindelijk Jan Ras die na een scrimmage voor het doel alsnog de gelijkmaker wist binnen te werken: 2-2.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel