SV Urk houdt punt over aan duel met Huizen: 'Voelt als twee verloren punten'

URK • Zo 19 april 2026 | 15:34 • Zondag 19 april 2026 | 15:34

SV Urk pakte na een spectaculaire wedstrijd een punt tegen Huizen: 3-3. De Urkers maakte in de slotfase gelijk, waardoor er toch nog resultaat werd geboekt. Ondanks de late treffer heeft de ploeg van trainer Mark Looms niet veel aan het gelijkspel. "Het voelt als twee verloren punten. Wij moeten hier gewoon winnen en daar waren we ons ook van bewust."

Al binnen een minuut kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong. Vanuit een hoekschop kwam de bal voor de voeten van Lucas Schraal, die de bal binnen kon schieten. Nog geen vijf minuten later stond de gelijkmaker al op het scorebord. Via een vrije trap was het uiteindelijk Tijmen Bakker, die Huizen langszij bracht.

In de eerste helft waren de bezoekers de betere ploeg. Dat resulteerde na iets langer dan 20 minuten spelen in de 1-2. Op een schot van Huizen-speler Artuur Zutterman kon doelman Richard Strijker nog redding brengen. Bij de herkansing van Achmed Al Mahdi had de keeper van Urk geen antwoord.

Tweede helft
In het tweede deel van de wedstrijd had de thuisploeg het betere van het spel. Na meerdere mogelijkheden was het basisdebutant Jesse Kramer die SV Urk langszij bracht. De 19-jarige aanvaller kon een voorzet van Schraal tot een doelpunt verwerken.

Naarmate de wedstrijd vorderde, kwamen er meer kansen voor Urk. Aanvoerder Jan Ras en rechtsachter Iede Netjes kregen de kansen, maar vaak stond Huizen-doelman Olivier Pabon in de weg. Huizen bleef vanuit de omschakeling kansen creëren, maar ook Strijker bracht een aantal keer knap redding.

Toch was er in de 89e minuut een moment waar de goalie van Urk geen antwoord op had. Vanuit de counter kreeg Al Mahdi alle ruimte en tijd. Hij wachtte geduldig en schoot de bal langs Strijker: 2-3.

Basisdebuut
Het leek er op dat Urk voor de derde keer rop rij zou gaan verliezen. Tot vlak voor tijd basisdebutant Kramer weer op dook. Opnieuw deed Schraal het voorbereidende werk. Nadat Kramer zijn eerste doelpunt met de voeten maakte, was het nu een krachtige kopbal die de gelijkmaker op het scorebord zette.

Ondanks het droomdebuut in de basis baalt Kramer flink van het gelijkspel. "Twee goals is natuurlijk mooi, maar voor het team is het helaas één punt en we hadden vandaag de drie punten nodig."

Met dit gelijkspel is Urk nog altijd in leven, al wordt het met negen punten achterstand en vijf wedstrijden te spelen een lastig verhaal. "We moeten zorgen dat het weer de goede kant op gaat en dat komt goed met deze club", aldus trainer Looms.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel